Pandora'nın Kutusu taktım adını

Benim sihirli bir aplikasyonum var, adı Pinterest. Yaklaşık dört senedir, bu uygulamayla, haşır neşirim. Aramızda, keşfetmiş olanlar olabilir, henüz keşfetmemiş olanlar da.

Yalnız baştan uyarayım, bağımlılık yaratıyor.

Pinterest Türkiye’de çok fazla kullanıcı sayısına sahip değil ancak dünya üzerinde kalabalık bir kullanıcı kitlesi var. Pinterest 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Pinterest’in sosyal mecrada en büyük rakibi Twitter. Twitter aylık 316 milyon kullanıcıya sahip.(KAYNAK - Tam indir)

Nasıl bir site mi.

Hani, çocukken gazete ve dergilerden beğendiğimiz herşeyi kesip - kesip kocaman defterlere yapıştırırdık ya, işte bu site, onun internet versiyonu diyebiliriz. İlgili olduğunuz konu her ne ise, bir isim koyup kendi dosyanızı oluşturuyorsunuz.

Defter gibi, sınırlı sayfa durumu da yok. Takibe al, takip et, beğenme butonu, yorum kısmı, kendi çektiğiniz fotoğrafı yayınlama gibi seçenekler bu sitede de mevcut.

Ben, Pandora'nın Kutusu taktım adını.  Çünkü, bir fotoğrafı tıkladığınızda, altında konuyla ilgili, başka fotoğraflar çıkıyor. Her sayfa, başka bir dünyaya açılıyor.

Tatil, hayvanlar dünyası, mücevher, düğün & parti organizasyonu, sofra dizaynı, sanat, fotoğraf, mücevher, giyim, kozmetik, evle alakalı a dan z ye aklınıza ne gelirse, ünlüler, spor, rejim, yemek tarifleri, daha bir sürü güzellik sizleri bekliyor.

Henüz üye değilseniz, ilk fırsatta mutlaka üye olun derim, naçizane. Benim dosyalarımı takip etmek isterseniz de, elvelv adıyla ulaşabilirsiniz. Şimdiden bol keyifler

*  *  *  *  *

Evvel ezel, şiddetin her türlüsüne karşıyım. Üçüncü sayfa haberleri genelde, bu tür haberlerden oluşuyor. Hayat bunlarla doluyken, her gün vahşet dolu haberler okurken, yetmezmiş gibi dizilerde de sıkça rastlar olduk.

Dizi bile olsa, resmen sinirlerim zıplıyor.

"Eve Dönüş" dizisinde ki, üvey annenin küçücük çocuğa yaptığı eziyetler, bini aştı.

Maviş gözlü, sarışın, peri gibi bir kız çocuğu. Üvey anne (İpek Erdem) önce, kızın babasını (Tardu Flordun) baştan çıkardı. Sonra da, Anneyi ortadan kaldırdılar. Kadın, etrafında ki herkese kök söktürüyor. Kız çocuğu (Leyla Kırşan), sürekli psikolojik işkence görüyor. Kısacası, entrikalarla dolu bir dizi. Birkaç bölüme ve fragmanlarına göz atmam, bana yetti de arttı bile.

Birkaç hafta önce de, "Yeter" diye bir dizi yayınlanmaya başladı. İlk bölüm, onbeş dakika sonrası, afaganlar bastı. Ruh hastası Doktor (Yurdaer Okur) bir koca, ve onun güzel eşi (Pelin Karahan). Bir kız, bir oğlan çocukları var. Eş, takıntılı, arıza beyinli koca tarafından adeta hapis hayatı yaşıyor, ruhunun ayarlarıyla oynanıyor.

Bolca, gözyaşı, hiddet, şiddet var.

Elimden gelse, televizyonun içine girip, herkesi kurtaracağım.

Ben bu dizilerin yerine, Aşk Yeniden, Evli ve Öfkeli, Kiralık Aşk dizilerini izleyip, kendimi yerden yere atacağıma, romantizmin & kahkahanın kollarına bırakıyorum.

Elbette, çok sevdiğim yabancı dizilerde mevcut. Başka bir yazımda da, onlardan size bahsedeceğim.

*  *  *  *  *

Sevgili Evren, bugün  ; herkesler şarkı mırıldanacak kadar mutlu, uğuru kaçar diye anlatmadığı nefis haberlerle dolu, elbette sağlıklı olsun pls.

Günaydınlar, şen Çarşambalar.

Pazartesiye kadar hoş kalın, hoşça kalın.