Reşitpaşa'da (Sarıyer) güzel şeyler oluyor

Evim Maslak'ta olduğundan, neredeyse hergün, Reşitpaşa' dan geçiyorum. Son zamanlarda, gri renkte birbirinden güzel dükkanlar açılmaya başladı. Gittikçe de, popüler bir Cadde olma yolunda hızla ilerliyor.

Bu dükkanların herbiri, çok şık ve davetkar. Haftasonu birkaçını, sizler için ziyaret ettim.

Ara sokaklarda daha o kadar çok mekan var ki, haftaya diğerlerine de uğrayıp, sizlerle paylaşacağım.

Shaina Gifts & Events;

Ev davetinden, düğüne kadar, organize edilip tasarlanması istenilen, her türlü kutlamayı düzenliyorlar. Organizasyonların yanı sıra, özenle seçilmiş ev aksesuarları, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü, vb özel günler için tasarlanmış konsept hediyelikler, ayrıca özel yapım çikolataları,  müşterilerin beğenisine sunuyorlar. Aksesuarlara göz atmanızı tavsiye ederim.

Ribbon Flowers & Design;

İçerisi mis gibi taze çiçek kokuyor. Buranın en önemli özelliği, haftalık veya onbeş günlük çiçek üyeliği. Ofisinizin, evinizin kapısına belirlediğiniz günde, çiçeğiniz geliyor.

Vazoda veya buket olarak, taze çiçek aranjmanı, size özel hazırlanıyor . Davetinize özel, çiçek ve konsept tasarımı, kurumsal (ofis/ mağaza / otel) tasarım, gelin buketi hazırlıyorlar.

Primitif Art / Craft;

Açılmasını heyecanla beklediğim bir dükkandı. Cumartesi günü içeri girdiğimde, heyecanım sevince dönüştü.  Burada, etnik dekorasyon malzemeleri bulabilirsiniz.

Atlas dağlarından Berberiler’in, Tuaregler’in günlük yaşamlarında kullandıkları yaygılar, Fas’ın nefis renklerle dokunmuş halıları, dükkana girer girmez sizi büyülüyor.

Primitif'te satılan bir hikayesi olan Artizanal parçalar bizleri Afrika Kıtasına götürüyor.

Küçük ahşap sehpalar, yastıklar, özel dokulu kumaşlar, kilden ve boncuklardan yapılan Kamerun heykelleri, renkli Fas tepsileri, maskeler ve buraya sığdırmayacağım kadar bir çok ürün sizleri bekliyor.

Kısa bir süre sonra, Navajo ve Aztec desenli, vintage kumaşları ve yastıkları da burada bulabilecekmişiz.

Reşitpaşa gezilerime, önümüzde ki haftalarda devam edeceğim.

* * * * *

Yeşilköy Çarşamba Pazarı...

Geçen hafta Çarşamba günü, Yeşilköy' e çok yakın bir dostuma,kahve içmeye gittim. Evlerinin tam karşısında Çarşamba Pazarı kuruluyor. Eh, pazar kurulmuş, hiç durur muyum, kahveleri içtikten sonra, attık kendimizi pazara. Hiç gitmediyseniz, mutlaka gidin derim. Kendime hemen eşofman - pijama arası Minnie Mouse lu bir takım aldım. Hem de yirmi liraya. Pazarda, gıda dahil ne arasanız, hatta turşucu bile var. Ben gittiğimde, öğleden sonraydı ve aşırı kalabalıktı. Sabah erken saatlerde gitmek daha iyi olabilir. Esnafı çok yardımsever ve güleryüzle, ama ah birde yere çöp atma huyumuz olmasa. Çiçek olur çiçek.

* * * * *

OKULLAR AÇILIYOR ...

Bugün, okullarda ikinci dönem başlıyor. Tatil bitti, tembellik bitti, geç uyuma/uyanma bitti. Tüm öğrencilerimize, hayırlı, uğurlu, başarılı bir sezon diliyorum.

* * * * *

Sevgili Evren, sağlıklı, hareketli, bereketli, başarılı, rengarenk, kırgınlık ve kızgınlıktan uzak, yıkıcı değil yapıcı, ferah mı ferah bir hafta olsun hepimize pls.

Günaydınlar, sendromsuz Pazartesiler.

Çarşambaya kadar hoş kalın, hoşça kalın.