Ruh halleri

Üç maymunu oynayıp sizlere fıkır, fıkır bir yazı yazmayı çok istiyorum.

Ama klavye başına geçince yüreğimde ki kıvılcım, aleve dönüşüyor. Sıra, sıra dizilmiş bebelerin tabutları beliriveriyor gözümde. Geride kırmızı pabuçu kalmış çocuklar. Çocuklar masumdur, onların ne işi olur patlamayla. Yarım kaldı yine hayaller, hayatlar.

Gaziantep' te ve bu haftasonu kaybettiğimiz canlarımıza allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabırlar diliyorum.

Her bu son olsun dediğimin akabinde daha büyük bir olay vuku buluyor. Artık aklımızın sınırlarını zorlamanın ötesine geçtiğimizi düşünüyorum. Hani neredeyse huni takıp sokağa öyle çıkasım var.

Haydi varın gelin inadına elele verelim, birlik olalım, ancak öyle ayakta durabiliriz. Onun dini, bunun mezhebi boşverelim bunları. Girelim kolkola, sarılalım birbirimize. Bizim bütün olduğumuzu görüp bu gaddarlıkları yapanlar huni taksınlar.

Ne dersiniz, var mısınız?.

* * * * *

GEÇECEK, BİTECEK İNŞALLAH...

Ne güzel Memlekettik biz. İnişlerimiz, çıkışlarımız vardı ama mutluyduk yahu. Mutedil dalgalı da olsa idare ediyorduk. İnadına gülebiliyorduk. 

Küçücük şeylerle mutlu oluyorduk. Adile Naşit - Münir Özkul filmleri tadında günlerimiz vardı. Çoğumuz mahalle kültürüyle büyüdük. Yoktu öyle, dev duvarlı, korumalı, sitelerimiz.

Çocuklarımız sokağa çıktığında camlarda elimiz yüreğimizde beklemezdik. Bilirdik güvenle eve döneceklerini.

Şimdi öyle mi, yan komşudan bi haberiz. Evde yoksak gelen kargoyu komşuya bırak diyeceğimiz bir kapımız yok.

Ben kendi adıma o günleri çok özlüyorum. Ama geçecek bugünlerde geçecek. Döneceğiz yine, yeniden o günlere. 

Korkular, endişeler, vah vahlar, bitecek. Ben inanıyorum, inanmazsam olmaz, o inanç hepimizde olmalı.

Yoksa gün doğmaz, solmuş çiçeğe döneriz hepimiz.

Yepyeni bir hafta başlıyor. Koyalım cebimize umutlarımızı düşelim yollara.

* * * * *

Sevgili Evren var sen gel yeni haftamızı öncelikle sağlıklı, sonrada bereketli, huzur içinde, enerjik, rahat nefes alabileceğimiz, off değil oh diyeceğimiz, karanlık değil aydınlık, çiçek gibi bir hafta eyle hepimize pls.

Perşembe gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.