Sıla Sıla Sıla

Yahu kadın çıktı "Aslan Gibi" düşüncesini söyledi. Ortalık birbirine girdi. 

Sıla ne demişti öncelikle onu hatırlayalım; "Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum"!

Tabi bu söz hazırda bekleyen aç sırtlanlar misali birilerinin iştahını kabarttı. Kim mi onlar, kendini sanatçı zanneden, tek bir CD si adam akıllı satmamış tipler. Fırsattan istifade, hoop  mikrofonların önüne atladılar. 

Yahu kadın ne diyor, siz ne anlıyorsunuz. Tutturmuşsunuz şov, şov diye. Diyor ki; darbeye karşıyım ama haydi hurra koşarak alana koşup şov yapan sanatçıları kast ediyorum.

Eh "özgür" bir Ülke olduğumuza göre, herkes fikrini beyan edebilir.

Ama çakma şöhretlerini parlatma derdinde olanların işine geldi. Yahu biriniz böyle Sıla gibi yürekli olun ciğerimi yiyin. 

Ben ne beklerdim oraya giden sanatçıların, bu ayrı, o ayrı deyip  Sıla' nın yanında olmalarını beklerdim. İşte bu çok şık bir hareket olurdu. 

Maalesef genelde bizde vurun abalıya mantığı hep başı çekiyor. Hemencecik konserleri iptal edildi. Bir güzel hedef tahtasına oturtuldu. Herkes köşesine çekildi. Ellerini ovalayarak beklemeye başladılar.

Olmadı hiç olmadı.

Mustafa Kemal Atatürk sanat ve sanatçı için ne demiş;

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.” 

* * * * *

POTANIN PERİLERİ...

Harikasınız kızlar. Sizlerle ne kadar gurur duysak az gelir. Yarın çeyrek final maçında yüreğim sizlerle atacak, dualarım sizlerle olacak.

Ev sahibini yenip çeyrek finale yazdırdnız ötesi var mı?  Sizler benim için koca yürekli Perilersiniz.

Yarın ki İspanya maçında, şans sizden yana olsun. Adınızı yarı finale yazdırın. Millet takım görsün.

Yolunuz açık olsun Potanın Perileri.

* * * * *

BİR SÖZ...

"Acılar güçlü,

Gözyaşları cesur,

Hayal kırıklığı akıllı yapar.

Bu nedenle daha iyi bir gelecek için..

Geçmişe teşekkür et".

La Edri

İşte olay bundan ibaret. Geçmişe teşekkür etmekle başlayalım mı yeni haftamıza.

Durduk, koştuk, güldük, küstük, düştük, ayağa kalktık, kimbilir kaç kez sil baştan dedik, vazgeçtik, evet dedik, hayır dedik, inat ettik ... O oldu, bu oldu.

Unutma geçmiş olmasa, bugün sen olmazdın. Şimdi usulca hayat seni seviyorum deyip, koyulun yola aheste, aheste.

Kocaman bir öpücük göndermeyi de ihmal etmeyin lütfen.

* * * * *

Sevgili Evren, taze haftamız; 

sağlıkla, bereketle, pozitif haberlerle dolu, inadına başarılı, inadına mutlu, rengarenk, işlerimiz rast, çoçuklar kadar şen, cesur, içine kötülük kaçmışlardan on köy ötede, misler gibi geçsin pls.

Perşembe gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.