Tuzla / İstanbul...

Geçtiğimiz Perşembe akşamı yakın dostlarımızdan Ayşenil' in babasını kaybettik. Cenaze merasimi ve mezarlık Tuzla' da idi. Buradan tekrar başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah tüm Savaşan Ailesine sabırlar versin.

Uzun yıllar olmuş Tuzla' ya gitmeyeli, cenaze sonrası karnımızın ziller çaldığını fark ettik.

Özel tavsiye üzerine Sevgilimle kendimizi Esentepe Köftecisine attık. Uzun zamandır bu kadar lezzetli köfte yememiştik. (Sevgilimin köftelerinin yeri ayrıdır)

Resmen gözümüz döndü, ayranıda kendileri yapıyormuş. Ayranın lezzeti muhteşemdi. Biz o gün resmen rejimi falan unuttuk. Bir de patates kızartması istedik iyi mi. Patates tam ev patatesi, dondurulmuş değil.

Eh bu kadar rejim üzerine böyle yemek yenirse, sonuç ne olur, ilk durakta soda almak zorunda kaldık. Ama gerçekten değdi. Olurda bir gün yolunuz Tuzla' ya düşerse Esentepe Köftecisine mutlaka uğrayın derim.

Köfte macerasından sonra, Tuzla sokaklarında tur atmaya başladık. Ne kadar değişmiş anlatamam size.

Kışın bile yaşanacak hale gelmiş. Heryer şantiye halinde. Sahile indik karşımıza Viaport Marinası çıktı. İçeriye bir göz atalım dedik. Ooo hepimizin markasına aşina olduğumuz outlet mağazalar, restoranlar, cafeler, sinema kompleksi, roller coasterları ile nefis bir yer yaratmışlar.

Hüzünle başladığımız Tuzla ziyaretimizi, içimizi açan deniz manzarasıyla tamamladık.

* * * * *

ASTROLOG ZEYNEP TURAN - 2 AĞUSTOS 2016, ASLAN BURCUNDA YENİAY...

Uzun zamandır ilgiyle takip ettiğim Astrologlardan Zeynep Turan' ın sayfasında ki bu aya dair bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. Yazının tamamını okumak isterseniz, www.twitburc.comtr sayfasına bir uğrayın derim.

Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeniay, yaz bitmeden kazanacağınız zaferlerin habercisi olacak. Türkiye gündeminde spor camiası yerini kuvvetli bir etki ile alıyor. Spor camiası gerek konuşmaları, gerek açıklamaları ile dikkat çekerken, büyük kulüplerin geçmişe dair yaşadığı sıkıntılar yine gündeme gelebilir.

Önderlik ve yaratıcılık gerektiren işlerde, başarılı birilerini tanıyorsanız, işte bu insanların köşeyi dönmek tabiri vardır ya bu anlamda hedefi tam on ikiden vurduklarına şahit olabilirsiniz. Yılın en kısmetli terfileri ise bu döngüde gerçekleşecek. Bir beklentiniz varsa, gözünüz, kulağınız alacağınız haberlerde olsun.

“Nereden nereye” sözlerini tamamlayan hikâyeler kendinden çokça bahsedilecek ilginç başarıları temsil edecek.Sanat camiasında ise; vefa ve ego tartışması çokça konuşulacak konuların arasında yer alıyor.

Bebek odasını hazırlayın! Ayrıca çocuklar bu döngüde yine ön planda; hamilelik ve yeni doğan bebekler, çok konulacak. Gök kubbe, uzun zamandır çocuk sahibi olamayanlara müjdeli haberler vermeye hazırlanıyor.

Günlere hareket geliyor. Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeniay gücü, kararlılığı, zevk aldığınız alanları da temsil ediyor. Eğer işlerinizden dolayı ara verdiğiniz seyahatleriniz veya hobileriniz varsa bu dönemi yoğun geçirebilirsiniz.

Yaratıcı işlerde çalışan medya ve ajans çalışanları, yaratıcılığın kazandığı bir döngüde olduklarını unutmasınlar. Kişisel olarak kendini ortaya koyma isteği herkes de eş zamanlı artıyor. Sanmayın ki her şey sütliman ilerleyecek, elbette karışıklıklar da olacaktır.

Ağustos ayında gündeminizde toplantılar, seminerler, konferanslar varsa bir parça daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Kendini ifade etme ve dikkat çekme çabaları insanların manasız çırpınışlarına dönüşebilir.

Sağlık bu ihmale gelmez! Uzun zamandır sağlığı ile ilgili problem yaşayıp kendini ihmal edenler dikkat! Aslan burcundaki Yeniay, vücutta kalp, sırt, kan sistemine kadar tüm damarları temsil ediyor.

Bedeninizin bu dönemde ihmal etmemeniz gerektiğini de belirtmek isterim. Ayrıca yaşam enerjisini geri kazanmak adına spora başlayanlar, bugünlerde biraz daha dikkatli olmaları gerekebilir. Çünkü bel kemiği, omuriliğiniz ve kas sisteminiz farkında olmadığınız kadar hassas bir süreç yaşıyor olabilir. Deredeki balık kendini okyanusta sanır.

Oldukça iddialı ve ilham verici bir Yeniay’dan bahsetmek bana dâhi iyi geldi. Başlarken de bahsettiğim gibi herkese hayat enerjisi verecek, aynı zamanda bugüne kadar verdiğimiz ödünler de akıllarda soru işareti oluşturmasına neden olacak. Bunları da farklı stratejiler ile zihninizde çözmeye çalışabilirsiniz.

İradesi ile büyük denizleri aşmış, zorlu yolları geçmiş her türlü yapı ise kendi gemisini limanına çekebilecek. Son 4 yıldır işleri ile ilgili problemleri olanları ve geriye dönük alacaklarını tahsil edemeyen iş yeri sahiplerini de iyi haberler bekliyor.Yeniay, dürtüsel davranışları da temsil ederken; “pat” diye söyleyip “hop” diye hareket ederek, kıvrak olunabileceğini de gösteriyor.

Ayrıca gökyüzünde büyük üçgeninin gerçekleştiğini ve Venüs’ün Başak burcunda olduğunu akıllardan çıkartmamak gerekir. Yeni projelere başlamak isteyenlere hem enerji hem de cesaret verecek. Finansal konularda da risk almaktan korkmadığınızı görebilirsiniz.

Aklınızda olmayan ortaklıkların da bir anda oluşabileceğini işaret ediyor. Ağustos ayında yaşanacak Yeniay, Satürn ile birlikte öğrenme ve yükselmek gibi çabaları da temsil ediyor.

Karşınıza çıkan zorlukları nasıl aşacağınızı bilip, o gücü kendinizde bulabileceğinize vurgu yapıyor.

Siyasette ise; 14 Ağustos 2001 kuruluşlu, AKP’nin Güneş burcunda gerçekleşirken, parti içinde yine görev dağılımlarında değişiklikler olabileceğini işaret ediyor. Yapılacak revizyonda öne çıkacak isimlerin ise önümüzdeki yıllarda farklı konularla da sivrileceklerini vurguluyor. Aynı zamanda, parti kuruluşundan bu yana ilklerin yaşanabileceğini de işaret ediyor gök kubbe. Parti içinde görev alan önde gelen isimlerin, ailevi konularına da bu dönemde basında sıkça rastlayabiliriz.

Temmuz ayında yaşananların perde arkası tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilirken, son 2,5 yıldır partiden ayrılanların tekrar geri dönebileceklerini ve çıkacak krizlerde aktif görev alacaklarına işaret ediyor gökyüzü.

1954 doğumlu Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haritasında Yeniay’ın etkileri ise Plüton’la iletişim kuracak. Bu da geçmişe dair bazı konularda görüşlerinin değiştiğini ifade etmesiyle yeni bir tartışma ortamı çıkaracağını ve yeni açıklamalarının da arkasında durduğunu göstermek için gözle görülür kararlar alacağını işaret ediyor gök kubbe.

Cumhurbaşkanımızın, haziran ayında yaptığı uluslararası görüşmeleri ise çok daha farklı değerlendireceğini işaret ediyor Yeniay. Uluslararası mecrada konuşulanlar, hem ülkemizi hem de Sayın Erdoğan’ı çok yakından ilgilendirecek.

Bugüne kadar siyasi hayatında neredeyse hiç görülmemiş keskin kararları alacağını da vurguluyor.

2 Ağustos süreci, uluslararası arenada kişisel olarak çok konuşulacağını ve dünya basınının da Sayın Erdoğan’a büyük yer vereceğini işaret ediyor gök kubbe. Tarihte bu gökyüzünün bir benzeri daha yaşandı mı derseniz, tam olarak aynısı olmasa da, 1970 - 1984 yıllarının bir benzerinden geçiyoruz ve bundan en çok 1970 - 1986 arasında doğmuş kişiler etkileniyor.

Size anlatmak istediğim, gök kubbe diyor ki, büyük günlerden geçerken, topluma ve dünyaya mal olmuş insanlar çok daha büyük sınavlar verecek.

Burçlara Yeniay Tavsiyeleri;

Koç, Aslan ve Yay
Kendinize Sevginizi Gösterin Özgüveninizi arttırırken, kendinizi bir şeyler ispatlamak zorunda hissetmeyin. Yaptıklarınızı önce kendiniz için kıymetli olsun. Sonra başaklarının düşüncelerine sunun. Başarılı olmak için kendi zihninizin iyi olması gerekir, unutmayın. Ruh sağlığınızı ihmal ettiğinizde yaptıklarınıza olan inancınız azalır. Kendinizden emin tavırlar sergilemeniz için kendinize olan sevginizi unutmayın. Kendinizi sevdiğiniz sürece karşı taraftan alacağınız sevgi artacaktır.

Boğa, Başak ve Oğlak Duruşunuzdan ödün vermeyin! Ben kimseye benzemem, sözü size aslında çocukluğunuzdan miras olabilir. Herkesin kendine has, özel bir duruşu vardır. Bir yanınız iyi bir yanınız ise daha iyisi olmak için çabalayabilir. Başkasına benzemeye çalışırsanız, özünüzü kaybedebilirsiniz. Güçlü yönlerinizi hatırlayın, zevk aldığınız ve insanları mutlu ettiğiniz yönlerinizi yeniden keşfedin. Bu yolculuk size kendinizi hatırlatacaktır. Unuttuğunuz bir özgüveniniz vardı hatırlarsanız, işte onu geri kazanacaksınız.

İkizler, Terazi ve Kova Kendinizi Yönetmeyi Unutmayın! "Ben mükemmelin” diyorsanız aslında baştan kaybetmeye hazır olmalısınız. Neden mi? Çünkü size bilgeliğin yanında mütevazılık de yakışacaktır. Hayatınızı hep kıyaslamakla geçirmek istemiyorsanız aşacağınız bir egonuz ve benliğiniz olduğunu unutmayın derim. Kimse sizi yönetsin istemiyorsanız, önce kendinize sahip çıkmanız gerekebilir. İsterseniz eksik gördüğünüz yanlarınızı da kapatacak artılara sahipsiniz. Olumlu düşünebilmek için önce kendinize inanmalısınız. “Denedim ama…” diyeceğiniz her şeyin bir geri dönüşü şu hayatta muhakkak vardır, unutmayın.

Yengeç, Akrep ve Balık Önce Kendini Şımart! En son ne zaman kendinize bir ödül verdiniz? Kendinizi gerçekten şımarttınız mı? Hatırlayan var mı? Kolay kazanılmıyor bazı başarılar, öyle değil mi. O zaman gittiğiniz her yol için bir mücadele olduğunu da biliyor olmalısınız. Yürümeye devam etmek için geriye dönüp önce kendimizi takdir etmemiz gerekir. Onore edilmeyi beklemeden önce kendinize jestler yapın. Sizi kutlayan öz saygınız olsun. Eğer yolunuza birileri denk düşerse özel olduğunuzu göstermeyi de ihmal etmeyin.

* * * * *

BİR ŞARKIDAN ÇIKTIM YOLA ...

Gidenlere, gelenlere, gitmeyenlere kalanlara, içenlere, içmeyenlere, şaşanlara, şaşmayanlara, susanlara, susmayanlara, özleyenlere, özlemeyenlere, mutlulara, mutsuzlara, neşelilere, neşesizlere, sevipte sevilmeyenlere, hayatı kendine zor eyleyenlere, eylemeyenlere selamlar olsun.

* * * * *

Sevgili Evren, Ağustos ayımız sağlıkla - bereketle - yeniliklerle - güzelliklerle - bol şansla - aşkla - meşkle - muhabbetle - sevdiklerimizle dipdibe - huzurla - küçük zaferlerle - taze başlangıçlarla - yalansız - hilesiz - rengarenk - mutluluk nidalarıyla - bıkmadan - usanmadan - yas tutmadan - of değil ohh diyerek - ucundan tutarak değil dibine kadar asılarak - olumsuzlukların gölgesine düşmeden - pls hoşluklarla gel hepimize inşallah.

Perşembe gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.