Ver 400'ü Al Huzuru !

Değerli düşünür dostlarım,

Koşan ve terleyen CB Erdoğan bu hafta sonu yine sahada idi. 

Bursa ve Gaziantep'te gerçekleştirilen toplu açılış törenlerinde konuşmalar yaptı.

Erdoğan konuşmalarında  AKP için seçim propogandası içerikli mesajlar verdi. 

" Başkanlık sisteminin tapulu malı olmayacağını belirtti ve kefenin cebi olmadığı için Başkanlık sistemini alıp öteki tarafa götürmeyeceği sözünü verdi. Biz ülkemiz, milletimiz için bunu istiyoruz. 400 Millet vekilini verin bu iş huzur içinde çözülsün "dedi.

Sevgili Okurlar,

Bu anlamlı açıklama ile inanın yüreklerimize su serpildi, gönlümüz ferahladı ve allah geçinden versin Erdoğan için emir hak vaki olduğunda Başkanlık sistemini yanında ahirete götüreceğine dair kaygılarımızdan ve şüphelerimizden kurtulmuş olduk. Madem ki beraberinde götürmeyecek varsın Başkan olsun diye düşünmekten kendimizi alıkoyamadık.

CB Erdoğan, halen mevcut yönetim sisteminden rahatsız olduğunu, yetkilerini yetersiz bulduğunu, "davul sizin boynunuzda sorumluluk sizde ama tokmak başkasının elinde " şeklindeki stratejik değerdeki sözleri ile açık ve net olarak seslendirmektedir. "Türk tipi özel bir Başkanlık sistemi olmaz" diyen eski CB Gül'e cevaben de " Bal gibi olur" cevabını veren Erdoğan şimdilik kayıtsız şartsız amiri ita olamadığını düşünmektedir kanısındayım.

Ülkemizde şu an için CB Erdoğan'nın etki ve ilgi alanına girmeyen herhangi bir disiplin kalmış mıdır ki ? daha fazla ne yetkisi istiyor ? diye sorarsanız ? 

Şifahi bir fermanı ile akan suların bile durmasını istiyor herhalde diyebilirim.

Kıymetli düşünürler,

Referansım din diyerek siyaset yapanların " Huzur İslamdadır" sloganını hatırlarsınız. Yakında " Huzur Başkanlık'tadır" sloganlarını ilan panolarında, arabaların camlarında görürseniz hiç şaşırmayın. AKP zihniyetine ve CB Erdoğan'nın karizmasına koşulsuz destek veren vatandaşlarımızın önemli bir bölümünün Başkanlık sistemini sorgulamak, anlamaya çalışmak, mukayeseli analitik yöntemlerle fayda zarar - maliyet etkenlik analizine tabi tutmak gibi bir dertlerinin,meraklarının ve müktesabatlarının bulunmadığı yapılan alan anketlerinden anlaşılıyor. Reis ne derse doğrudur ona göre davranırız diyenlere ne sözümüz yeter ne de nefesimiz.

Ancak unutulmamalıdır ki , CB Erdoğan için hayal ettiği gibi kişiye özel, Türk tipi bir Başkanlık sistemi  kurulursa kendisinden sonra huzur değil nesiller boyu acısı çekilecek talihsiz bir genetik miras kalır.

Saygılarımla
Serdar Durat
Stratejist