Yakışıksız Siyaset Ve Üslup

Seçim günü yaklaştıkça siyasilerin daha da hırçınlaşması hiç de iyiye işaret değil. Televizyonlarda özellikle haber kanallarında  miting meydanlarından canlı yayınları izledikçe ülkenin geleceğini yönetecek  insanların sorumsuzca suçlamaları yalanları ve iftiraları karşısında ümitsizliğe  kapılmamak mümkün değil.

Bunu saygı duyduğumuz ve emeklerini takdir ettiğimiz politikacıların yapması, 24 Hazirandan sonrası için bizi daha da karamsar kılıyor.

Cumartesi Ankara mitinginde cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ı dinliyorum.

BAĞDAT CADDESİNDE TANKLARIN GEÇİŞİNİ ALKIŞLAYANLARI UNUTMAYIN diye sesleniyor Ankarada meydanda toplanan taraftarlarına..

Yani İstanbul Bağdat Caddesinde yaşayanları hedef gösteriyor Ak Partililere.

Bağdat Caddesinde Ak Partiye çok oy çıkmamış olabilir. Ama yalanla burada yaşayan insanları hedef yapmak ülkeyi birleştirmesi gereken sayın Cumhurbaşkanımıza hiç de yakıştırabildiğim bir şey değil.

Kendisi sadece bir grubun sevgi ve sempatisini kazanmak için nasıl bu yalanı söyledi diye üzülüyorum

Çünkü Bağdat Caddesinden 15 Temmuz geesi hiçbir tank geçmedi .Geçmeyen tankları da kimse alkışlamadı. Aksine ben dahil orada yaşayan herkes darbe girişiminin bastırılması için dua etti sokağa çıktı mücadele verdi..

Bir diğer örnek ise Sayın Muharrem İnce…

Afrin'deki harekatı büyük bir başarıyla yürüten Korgeneral METİN TEMEL in APOLETLERİNİ SÖKECEĞİM sökeceğim diye meydan meydan bağırıyor. Gerekçesi Tayyip Beyin iftar sofrasında konuşması sırasında kendisini eleştirirken orada bulunan Korgeneral Temel’in alkışlaması. Buna tabii ki tepki verebilirsin.

Yakışık olmadı dersin.

Korgeneral Temel ayıp etti Askerler devletin askeri olmalı dersin

Daha birçok uslübünce söylenecek laf vardır.

Ama apoletlerini sökeceğim dediğinde Türk ordusunu da küçük düşürüyorsun

Şu anda Kandil’e operasyonu yürüten aynı komutanı operasyonda zayıf düşürmüyor musunuz, ordumuzun  morali bozulmuyor  mu ?

üslup alkış alıyor ama devlete verilen zarar ne olacak

Sayın Meral Akşener de Televizyon programında S-400 SAVUNMA SİSTEMİNİN BEŞTEPE SARAYINI  KORUMAK İÇİN ALINDIĞINI söyleyecek kadar işin dozunu kaçırıyor.

S-400'lerin menzili, işlevi sistem konusunda ya hiç bilgisi yok ki bu mümkün değil ya da bilerek bu iftirayı atıyor.

Bilerek atılan bir iftiraysa çok vahim. S-400 savunma sistemi sadece Beştepe Sarayı'nı korumak için alınıyor demek şimdiden bunu iptal için zemin hazırlamak demektir.

Kısacası ne Tayyip Bey'in Bağdat caddesi tehdidi, ne Muharrem Bey'in Korgeneral Temel’e atıp tutması ne de Meral Hanım'ın S'400 lerle ilgili hayal açıklamaları onlara bir oy bile kazandırmaz

Biz yaşıyoruz bu memlekette ve görüyoruz neyin ne olduğunu.

Ve saygımızı koruyarak bizi yöneteceklere güvenmek istiyoruz. Onların güzel bir Türkiye için çocuklarımız torunlarımız için güvence olduklarını görmek istiyoruz.

Bu söylediklerine kendilerinin inandığını hiç sanmıyorum.

Buna ihtiyaçları da yok.

Vatan Partisi Başkanı Doğu Perinçek'in her seçim öncesi iktidara koştuklarını ve her seçimde yüzde bir bile oy alamadıklarını da unutmayalım

Hadi o böyle sözlerle kandırabileceği birkaç bin ek oy alabilir.

Ama ne Sayın Erdoğan'ın ne Sayın İncen'in ne de sayın Akşener'in buna ihtiyacı yok

Bizim gördüğümüzü onlar bizden daha iyi biliyor olmalı.

Ve unutmamaları gereken, bu üslupla  birkaç oy kazanmak için milletin kalbini kırdıklarıdır.

A+ A-