için kaldı

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'ne başvurular başladı

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'ne başvurular başladı
Güncelleme:

“Adalet” temalı 11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali için film başvuruları 1 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. Festival, 26 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Her yıl olduğu gibi adalet filmlerinden oluşan film seçkilerinin yanı sıra Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj ve ve Kısa Metraj Film Yarışmaları için başvurular 10 Eylül 2021 Cuma günü Türkiye saati ile 18.00’de bitecektir.  

Yönetmelikler Açıklandı

 Festival direktörlüğünü Prof. Dr. Bengi Semerci’nin üstlendiği, Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması, daha önce Türkiye’de ticari gösterime girmemiş, televizyon kanallarında gösterilmemiş veya herhangi bir formatta ticari satışı, dağıtımı veya yayını gerçekleşmemiş Adalet temalı filmlerin katılımına açık. Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalı bölümlerin yönetmelikleri ve başvurularına www.icapff.com üzerinden erişilebilir.

 VisionIST Endüstri Günleri

 Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra film endüstrisinin buluşmasını sağlayan, endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı, iletişim toplantılarının yapıldığı VisionIST Endüstri Günleri’nin üçüncüsü düzenlenecek.

 “Herkes için Çevre Adaleti”

 Her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli ülkelerden akademisyenlerin katılımıyla geniş bir akademik program gerçekleşecek. 11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin akademik programı, 26 Kasım – 2 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalin bu yılki akademik programının ana teması “Herkes için Çevre Adaleti” olarak belirlendi.