35. İstanbul Film Festivali

35. İstanbul Film Festivali

Festivale katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi verildi

İSTANBUL (AA) - İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank'ın desteğiyle düzenlenen 35. İstanbul Film Festivali'ne katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi sunuldu.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, etkinliğe, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve festivale destek veren kurum ve kuruluşların yetkilileri ile izleyiciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Eczacıbaşı, 35 yıldır kesintisiz şehrin en kapsamlı ve köklü sinema etkinliğini gerçekleştirdiklerini belirterek, "İzleyicilerin festivalimizi bir kez daha sevgiyle kucakladığını görmekten de büyük bir mutluluk duyuyoruz. İstanbul Film Festivali kapsamında yine film gösterimleri, yarışmalar, sunumlar, konserler, Köprüde Buluşmalar atölyeleri, söyleşiler ve paneller düzenleniyor. Bu yıl daha kısa sürede, daha yoğun bir festival dönemi geçiriyoruz. Festivalin bu denli etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi ancak sponsorlarımızın ve destekçilerimizin katkılarıyla mümkün oluyor." ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı, festivale destek verenlere teşekkür borçlu olduklarını kaydederek, sponsorların katkısıyla İstanbul'un dinamik, çeşitlilik içeren, uluslararası standartlarda bir kültür-sanat yaşamına sahip olması için çalıştıklarını anlattı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil de İstanbul Film Festivali'ni 12 yıldır büyük bir gururla desteklediklerini aktararak, şu değerlendirmede bulundu:

"Geleceğin Türkiyesi'ni yaratmak, bankacılığın çok daha ötesinde bir sorumluluk. Biz de Türkiye'deki kültür ve sanat faaliyetlerini destekleme konusundaki öncü duruşumuzu kuvvetlendirerek sürdürüyoruz. Ülkemizin gerçek zenginliğinin bu alanlarda da ilerlemekle olacağına kalpten inanıyoruz. Bu sene de özenle hazırlanmış olan bu film şölenini desteklemekten de büyük mutluluk duyuyoruz."

Törende, Anadolu Efes Türkiye Kurumsal İletişim Yöneticisi Doğa Özgen Tek, Turkuvaz Medya Grubu Kurumsal İletişim Grup Müdürü Fecir Alptekin, ATV Genel Müdürü Metin Ergen, NTV Program Müdürü Handan Özsoy, Groupama Genel Müdürü Ramazan Ülger'e festivale katkıları dolayısıyla plaket takdim edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesinin de destek verdiği festival, 20'den fazla kurumun katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Eczacıbaşı Holding, Vodafone, DHL, The Marmara Collection, Renault, NESCAFE Gold ve TLC de festivalin diğer destekçileri arasında yer alıyor.