Atilla Özdemiroğlu hayatını kaybetti

Atilla Özdemiroğlu hayatını kaybetti

Kanserle mücadele eden usta müzisyen Attilla Özdemiroğlu hayatını kaybettti.

73 yaşındaki Özdemiroğlu bu sabah yaşamını yitirdi.

Atilla Özdemiroğlu'nun ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

Ünl sanatçı Attila Özdemiroğlu'nun ölüm haberini alarak hastaneye gelen yapımcı İzzet Öz, "Başımız sağ olsun. Sevgili Attilamızı yarın ikindi namazı sonrasında Levent Camii'nden uğurlayacağız" dedi.

"BERABER ÇOK GÜZEL GÜLDÜK, EĞLENDİK"

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören 73 yaşındaki ünlü müzisyen Attila Özdemiroğlu bu sabah hayatını kaybetti. Özdemiroğlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü müzisyenin yakın dostlarından olan yapımcı İzzet Öz, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Ani olmadı. Aslında Attila her zaman o kadar doluydu ki; birkaç gün önce yine hastanedeydik. Hatta benim üzerimde bu t-shirt vardı. Yanında da bir tane klavyesi vardı. Beraber çok güzel güldük, eğlendik. Hep müzikle doluydu. Benden ayrılırken son cümlesi "İzzetciğim daha yapacak çok şeyler var'. Attila Türkiye'de müzik anlamında çok büyük katkılarda bulunmuş, çok önemli bir insandır. Çok önemli bir müzik adamıdır. Her bakımdan bize çok yollar göstermiştir. Başımız sağ olsun. Sevgili Attilamızı yarın ikindi namazı sonrasında Levent Camii'nden uğurlayacağız."

HASTANENİN AÇIKLAMASI

Öte yandan hastaneden Attila Özdemir'in ölümüyle ilgili yazılı açıklama yapıldı. Başhekimlikten yapılan açıklamada, "Ünlü söz yazarı ve bestekar Mehmet Attila Özdemiroğlu, 2014 yılından beri yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle hastanemiz yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteyken çoklu organ yetmezliğiyle doktorlarımızın yaptığı tüm tıbbi müdahaleye rağmen sabah saat 09.30'da hayatını kaybetmiştir" denildi.

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR ?

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli enstürmanları çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. 1975 yılından itibaren 7 kere Eurovision için Türkiye'yi temsil eden bestelere imza atan Özdemiroğlu, tiyatro oyunlarında ve bir sürü filmde de görev aldı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü'nün sahibidir.

ÜNLÜ İSİMLER NE DEDİ ?

Ferhat Göçer

Değerli müzik adamı... Üstadım, ağabeyim #atillaözdemiroğlu vefat etti.... Çok üzgünüm ... Allah'tan rahmet diliyorum... Başımız sağolsun...

Aykut Gürel

Hocam, ağabeyim, tanıdığım en zarif insan Atilla Özdemiroğlu. Mekanın cennet olsun. çok üzgünüm.

İrem Derici

Cidden çok çok üzüldüm. Bir devir daha bitti dediklerinden... Huzurla uyusun büyük usta #AtillaÖzdemiroğlu...

Suat Suna

Atilla Özdemiroğlu...Müzik dünyası önemli bir değerini daha kaybetti. Başımız sağ olsun.

Armağan Çağlayan

Çok çok üzüldüm. Nurlar içinde uyu Atilla Abi.

Çiğdem Batur

Büyük üstad Rabbim rahmet eylesin Sevenlerinin ve yakınlarının başı sağolsun. 

Onur Görgün

Atilla Özdemiroğlu 'na Allah'tan rahmet diliyorum.önemli bir müzik adamını daha kaybettik. Çok üzgünüm.

Gonca Vuslateri

Can'ı gider insanın.. Ne kötü hava .. Ne kötü dünya.. Sevdiklerimiz ışıklara karışınca bir de... Ne yalnızız işte.. O kadar...