Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması

Benistanbul, Uluslararası Nancy Bienali'nde

İSTANBUL (AA) - Benİstanbul fotoğraf grubunun "Jeu t'aime Istanbul" sergisi, Uluslararası Nancy Bienali'ne katılıyor.Fotoğrafçı Niko Guido tarafından...

Benistanbul, Uluslararası Nancy Bienali'nde
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Benİstanbul fotoğraf grubunun "Jeu t'aime Istanbul" sergisi, Uluslararası Nancy Bienali'ne katılıyor.

Fotoğrafçı Niko Guido tarafından kurulan ve yaklaşık 3 yıldır İstanbul'u fotoğraflayan Benİstanbul grubu, Fransa'nın Nancy şehrinde 29 Mart'ta başlayan bienalde Türkiye'yi temsil ediyor.

"İstanbul'da oyun" temasının vurgulandığı sergide, kozmopolit ve sıkışık şehir hayatına rağmen çocukların sokak aralarında ve apartman önlerinde, kendi özgür alanlarını oluşturarak yaratıkları oyunların hikayeleri fotoğraflara taşınıyor.

Şehrin sokaklarının, küçük İstanbullular için ayrıcalıklı bir oyun alanı olmaya devam ettiğini adeta fotoğraflarla kanıtlayan sergide, 40 fotoğraf yer alıyor.

Fotoğraf sanatı için oldukça önemli olan Uluslararası Nancy Bienali, 1979'da fotoğrafçılığa gönül vermiş Jean-Pierre Puton, Michel Garnier, Gilles ve Tristan Leribault tarafından kuruldu.

Genç ve uluslararası kabul görmüş fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını, sanatseverlerle buluşturan bienalin programında, halka açık konferanslar, sanat atölyeleri, animasyonlar, video projeksiyonları, okul ziyaretleri yer alıyor.

Bu yılki bienal, 16 Haziran'da sona erecek.