Beykoz, 40. Turizm Haftası'na Ev Sahipliği Yapacak

İSTANBUL (AA) - İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen turizm haftalarının kırkıncısı 15-22 Nisan'da Beykoz'da düzenlenecek.İstanbul...

Beykoz, 40. Turizm Haftası'na Ev Sahipliği Yapacak
A+ A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen turizm haftalarının kırkıncısı 15-22 Nisan'da Beykoz'da düzenlenecek.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, doğa gezileri, fotoğraf turları, cam şovları, yarışmalar ve uçurtma festivaliyle renklenen hafta kapsamında bir de çalıştay yer alıyor.

Hafta kapsamında çeşitli etkinliklerle Beykoz'un kültür ve doğa mirası ile gelişen turizm vizyonuna vurgu yapılacak.

Boğaziçi'nde Anadoluhisarı'ndan Anadolukavağı'na uzanan yalılarla süslü sahil şeridi, tarihi sokakları, 40'ı aşkın mesiresi, antik kaleleri, kasırları, Yuşa Tepesi, hoşgörü ve kardeşliğin simgesi tarihi Polonezköy'ü ve Riva'yı barındıran Beykoz, geniş bir turizm destinasyonu özelliği taşıyor.

Ülke genelinde her yıl kutlanan Turizm Haftası'yla turizm bilincinin gelişmesi, iç turizmin canlanması ve turizm hareketlerine katılımın artması amaçlanıyor. Geziler, yarışmalar, turlar Beykoz'un turizm potansiyelini artırması beklenen hafta boyunca rehber ve acentalarının katılımıyla ilçe turları, fotoğraf gezileri, cam şovları, yöresel yemek, balık tutma ve yoğurt yeme yarışmaları, uçurtma festivali, paintball ve plaj futbolu karşılaşmaları yapılacak.

Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında yer alan çalıştayda ise "Beykoz’da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri" masaya yatırılacak.