Canlı yayında bomba iddia: İstifa etmeyeceğini Başbakan'a iletti
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor

Bursa'da Kültür Sanat

Bursa Devlet Tiyatrosu "Entrikalı Dolap Komedyası" ve "Oyunun Adı Külkedisi" oyunlarını sahneye koyacak

Bursa'da Kültür Sanat
A+ A-

BURSA (AA) - Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Entrikalı Dolap Komedyası" ve "Oyunun Adı Külkedisi" oyunlarını sahneleyecek.

Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı, Burak Karaman'ın yönettiği "Entrikalı Dolap Komedyası"nın dekorunu, Behlüldane Tor, giysi tasarımını Dilek Kaplan, ışık tasarımını ise Ali Karaman üstleniyor.

Arzu Tan Bayraktutan, Harun Türköz ve Serdar Seçkin'in de rol aldığı oyunda, iki hırsız, eski koca, bir katil ve bir ölüyle aynı evde, bir dolap etrafında geçen entrikalar anlatılıyor. Oyun, Ahmet Vefik Paşa (AVP) Sahnesi'nde bugün 20.00'de, yarın da 15.00 ve 20.00'de sahneye konulacak. Oyun ayrıca 19 ve 20 Nisan'da saat 20.00'de sahnelenecek.

Özer Tunca'nın yazdığı, Ferdi Dalkılıç'ın yönettiği, "Oyunun Adı Külkedisi"nin dekoru Emre Satı, giysi tasarımı Dilke Kaplan, ışık tasarımı Ali Karaman'a ait.

Eserde, oyunun başlamasına kısa süre kala oyuncuların iş bıraktığını öğrenen yönetmenin, perdeyi kapatmamak için teknik ekibe rol verme kararı alması ve sonrasında yaşananlar ele alınıyor. Oyun, 17 ve 19 Nisan'da saat 14.00'te minik izleyicilerle buluşacak.