Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Çeşme'de En Uzun Hamburger Denemesi

Çeşme'de bir araya gelen 21 ilden 30 öğrenci, dünyanın en uzun hamburgerini yapmak için 3 bin 777 hamburgeri yan yana koydu - Noter tarafından onaylanan 370 metrelik uzunluk, dünya rekorları kitabında yer alması için Guinness'e gönderilecek

Çeşme'de En Uzun Hamburger Denemesi
A+ A-

İZMİR (AA) - Çeşme'de bir araya gelen 21 ilden 30 öğrenci, dünyanın en uzun hamburgerini yapmak için 3 bin 777 hamburgeri yan yana koydu.

Turizm Haftası dolayısıyla Çeşme'de düzenlenen etkinlikler çerçevesinde İnkılap Caddesi'nden kortej yürüyüşü başlatıldı. Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşün ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Erkayıran, turizmin gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayarak "Güvenlik, ülkemizin koşulları dolayısıyla en önemli sorunumuz. Tedbirleri arttırarak riski sıfıra indirebilirsiniz ama güvenliği arttırmak demek, turisti tedirgin etmek de demek. İşte bütün bunların dengesini gözeterek güvenliği sağlayacağız." diye konuştu.

- Rekor denemesi

Etkinlikler kapsamında, Çeşme sahilinde buluşan 21 ilden gelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 30 genç, 3 bin 777 hamburgeri yan yana koyarak dünyanın en uzun hamburgerini oluşturmaya çalıştı. Hamburgerlerin uzunluğu, 370 metre olarak ölçüldü.

Noter onayının ardından hamburgerler, etkinliği izleyenlere dağıtıldı. Video kaydı alınan rekor denemesi, noterin tespit yazısı ile dünya rekorlar kitabında yer alması için Guinness'e gönderilecek.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Guinness rekoru denemesi başarıyla sonuçlandı. Çeşme halkı, sahile akın ederek rekor denemesini izledi. Önümüzdeki yaz sezonu ile ilgili ciddi umutlarımız var. Tüm olumsuzluklara rağmen pozitif bir düşünce içerisinde iyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum." dedi.