Adanada Nejat Uygur Bulvarı Açıldı

ADANA'da merkez Çukurova İlçesi'nde, geçtiğimiz ay yaşamını yitiren tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un adının verildiği bulvar törenle açıldı.Bulvarın a...

Adanada Nejat Uygur Bulvarı Açıldı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

ADANA'da merkez Çukurova İlçesi'nde, geçtiğimiz ay yaşamını yitiren tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un adının verildiği bulvar törenle açıldı.

Bulvarın açılış törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Nejat Uygur'un oğulları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler ile vatandaşlar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Vekili Aldırmaz, "Çok değerli tiyatrocumuz Nejat Uygur'un ismini verdiğimiz bu bulvar değişik etkinliklerin yapıldığı bu semtte yer alıyor. Her gördüğümüzde merhum üstadımız Nejat Uygur'u anacağız. Bu bulvarı değerli evlatları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler ile birlikte açıyoruz. İşte kenti kent yapan bu tür etkinliklerdir. Sanatı, kültürü, edebiyatı olmayan kentleri ben kentten saymıyorum. Geçmişimize ve geleceğimize sahip çıkmamız gerekir" dedi.

Sanatçının oğulları Süheyl ve Behzat Uygur da Adana'da sanatçıya verilen öneme dikkat çekerek, gösterilen vefaya teşekkür etti. Açılış töreninde daha sonra Büyükşehir Belediye Bandosu mini bir konser verdi.

FT(BK/AK)

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News