Cansu Dere paylaşımları görünce soluğu mahkemede aldı

Cansu Dere paylaşımları görünce soluğu mahkemede aldı
Güncelleme:

Ünlü oyuncu Cansu Dere Instagram’da bir sayfanın kendisi hakkında sahte paylaşımlar yaptığını öğrenince avukatları aracılığıyla paylaşımlar hakkında adliyeye başvurdu.

Ünlü oyuncu Cansu Dere sosyal medya platformu  Instagram’da bir sayfanın kendisi hakkında paylaşımlar yaptığını öğrendi. Yapılan paylaşımlar sanki ünlü oyuncunun açıklaması gibi kamuoyuna sunulunca Cansu Dere, avukatları aracılığıyla sahte paylaşımlar hakkında adliyeye başvurdu.

ÖZELLİKLE CANSU DERE'NİN FOTOĞRAFLARI KULLANILMIŞ

Cansu Dere'nin avukatları nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine İnstagram sayfasında bulunan sahte içeriklerin erişime engellenmesi için dilekçe verdi. Dilekçede Instagram kullanıcısının parodi bir hesap altında kendi siyasi eleştirilerini ve görüşlerini içeren paylaşımlarda bulunduğunu, ancak paylaşımlarda özellikle Cansu Dere'nin fotoğrafının da paylaşılıp açıklamayı oyuncunun yaptığı izlenimi verildiği anlatıldı.

 PARODİ HESABI BEN SANIYORLAR

Söz konusu paylaşımlarda ifade edilen açıklamaların kendisine ait olmadığını belirten Cansu Dere, parodi hesabın paylaşımı sonrası kamuoyunun paylaşımları kendisin yaptığını düşündüklerini ve yanlış yönlendirildiklerini belirtti.

Ünlü oyuncunun avukatları Instagram hesabından yapılan sahte paylaşımların erişime engellenmesini talep etti.