Demet Akalın ve Berna Laçin’den Mansur Yavaş’a teşekkür

Demet Akalın ve Berna Laçin’den Mansur Yavaş’a teşekkür
Güncelleme:

Ankara Batıkent'te bir aracın köpeklere yaklaşarak zehirli et ile 8 köpeği öldürmesi sonrası ünlü isimler de ayaklandı. Gelen tepkiler üzerine yasal işlem başlatıldığını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a bir çok teşekkür mesajı geldi.

Yenimahalle ilçesine bağlı Turgut Özel Mahhalesi’nde, park alanları ile dağlık alanların bulunduğu bölgede, hayvanseverlerin beslediği köpeklerin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek, öldürüldüğü öne sürüldü. Bölgede şu ana kadar farklı noktalarda, 13 köpek ölüsü bulundu, yaklaşık 7 köpeğin kaybolduğu ve 6 köpeğin de tedavi altına alındığı öğrenildi.

BAŞKAN MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Hayvanlara yapılan bu eziyet başta Demet Akalın, Pınar Altuğ ve Berna Lacin olmak üzere herkesi harekete geçirdi. Mansur Yavaş, kısa sürede hızla yayılan katliam haberinden sonra açıklama yaptı.

SOKAK HAYVANLARININ ZEHİRLENDİ İDDİASI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Katliam Var’ etiketi ile paylaşılan habere sessiz kalmadı. Sosyal medya sayfasından konu ile alakalı bir açıklama yapan başkan Mansur Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Ankara'da vahşet ! Çok sayıda köpek zehirlendiAnkara'da vahşet ! Çok sayıda köpek zehirlendi