için kaldı

Deniz Akkaya soluğu savcılıkta aldı

Deniz Akkaya soluğu savcılıkta aldı
Güncelleme:

Son zamanlarda yaptığı sivri açıklamalar gündeme gelen manken ve sunucu Deniz Akkaya bu kez de bir tehdit iddiası ile gündeme geldi. Şarkıcı Sevda Giray’dan şikayetçi oldu.

Deniz Akkaya, Sevda Giray'ı kendisine sosyal medya üzerinden hakaret ve iftira edip tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa şikâyet başvurdu. Giray tarafından, çirkin durumlara maruz kaldığını söyleyen Akkaya, ailesinin başına bir şey gelmesinden endişe ettiğini söyledi.

Akkaya savcılığa sunulan şikâyet dilekçesinde; Sevda Giray'ın Youtube üzerinden bir video yayınladığını, video içeriğinde canıyla, malıyla ve sevdikleriyle tehdit edildiğini, bu nedenle iş yerine bile gidemez hale geldiğini anlattı.

Akkaya, Giray'ın, "Kirli mazini örtmeyelim, açalım. O dilini kökünden sökerim, yatarım pusuya seni öldürürüm. Karşıma çıksan tırnaklarımla ciğerini söküp yiyesim var. İş çığırından çıkarsa toplanır geliriz" gibi sözlerle açıkça tehdit ettiğini söyledi.

Giray'ın hakkında paylaşımlarda bulunarak eylemlerine devam ettiğini söyleyen Akkaya, şüphelinin 'hakaret', 'tehdit', 'iftira', 'halkı kin ve nefrete yönlendirme' suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

Şikâyet üzerine Giray hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.