Enkaz altında telefonla temas kurulan Azize kurtarıldı
Elazığ depreminin acı bilançosu: 22 kişi hayatını kaybetti, 1243 kişi yaralandı
Elazığ'daki 6,8 büyüklüğündeki depremin yıkımı böyle görüntülendi

Gülben Ergen Erol Köse'den tazminat kazandı

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen'in, sosyal medya hesabından "Skandallar kraliçesi" gibi açıklamalarda bulunan Erol Köse'ye açtığı dava sonuçlandı. Mahkemne Gülben Ergen'in Erol Köse'den 10 bin TL'yi faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.

Gülben Ergen Erol Köse'den tazminat kazandı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Gülben Ergen, sosyal medya hesabı ve televizyonda, 'Skandallar kraliçesi', ve 'Gulbengate' gibi açıklamalarda bulunarak kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla Erol Köse'ye açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme, Erol Köse'nin 10 bin TL, manevi tazminatı yasal faiziyle birlikte Gülben Ergen'e ödemesine karar verdi.

Gülben Ergen geçen yıl İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak yapımcı Erol Köse’nin yaptığı açıklamalarda kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ederek manevi tazminat davası açtı. Ergen’in avukatı aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede, Köse’nin farklı tarihlerde hem sosyal medya hesabından hem de bir televizyon programına katılarak aleyhine açıklamalar yaptığı ve ‘Skandallar kraliçesi', ‘Gulbengate' gibi ifadelerle Gülben Ergen'in kişilik haklarına saldırıda bulunduğu belirtildi.

KİŞİLİK DEĞERLERİ İHLAL EDİLDİ

Dilekçede, gerçek dışı ifadeleri nedeniyle Gülben Ergen'in hayat, vücut bütünlüğü, sağlık, özgürlük, isim, resim, şeref, haysiyet, ticari itibar gibi kişilik değerlerinin ihlal edildiği belirtilerek, Köse’den 250 bin liralık manevi tazminat talep edilmişti.

DAVAYI KAZANDI

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yapılan duruşma karara bağlandı. Mahkeme, davayı kısmen kabul ederek davalı Erol Köse'nin 10 bin lira manevi tazminata mahkum edilmesine karar verdi. Mahkeme, Köse'nin bu tazminatı yasal faiziyle birlikte Gülben Ergen'e ödemesine karar verdi.

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News