Hasan Can Kaya genç kızı evde alıkoydu iddiası

Güncelleme:

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya'nın, bir partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoyduğu iddia edildi. Arkadaşlarına ''Beni kurtarın'' diye mesaj atan genç kızı polis kurtardı. Emniyete götürülen Hasan Can Kaya, genç kızın şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı. Ünlü komedyen ise iddiaları yalanladı.

Olay, geçen hafta Salı günü saat 04.00 sıralarında Beşiktaş Levent’te meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, ünlü komedyen Hasan Can Kaya, İstanbul’daki özel bir üniversitenin mezuniyet partisine katıldı.

Kaya, burada eğlendiği esnada yine partiye katılan 23 yaşındaki N.A. ile tanıştı. Bir süre sohbet eden ikili, partinin bitiminde Kaya’nın Levent’teki evine gitti. İçeride sohbet etmeye başlayan ikili bu esnada iddiaya göre alkol aldı. 

"EVDEN ÇIKMASINA İZİN VERMEDİ" İDDİASI

Sohbet devam ederken gecenin ilerleyen saatlerin N.A. iddiaya göre, Hasan Can Kaya’nın kendisiyle yakınlaşmasından rahatsız oldu. Bunun üzerine genç kız evden çıkmak istedi ancak iddiaya göre Kaya, çıkmasına izin vermedi.

Kaya’ya tepki gösteren genç kız cep telefonundaki mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaşına canlı konum attı. Daha sonra da “Bana madde verdiler, nerede olduğumu bilmiyorum. Evden çıkmama izin vermiyor” dedi. 

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya'nın, bir partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoyduğu iddia edildi. Arkadaşlarına ''Beni kurtarın'' diye mesaj atan genç kızı polis kurtardı. Emniyete götürülen Hasan Can Kaya, genç kızın şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı.

BEŞİKTAŞ POLİSİ GENÇ KIZI EVDEN KURTARDI

Mesajları gören arkadaşı polis ekiplerine ihbarda bulundu. Canlı konumdan genç kızın yerini tespit eden Beşiktaş polisi, gece saatlerinde adrese geldi.

Genç kızın içeride olduğu belirlenmesi üzerine polis ekipleri, N.A.‘yı içeriden çıkarttı. Genç kızın şikayetçi olduğunu söylemesi üzerine Hasan Can Kaya da emniyete götürüldü. 

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya, bir partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoyduğu iddia edildi. Arkadaşlarına ''Beni kurtarın'' diye mesaj atan genç kızı polis kurtardı. Emniyete götürülen Hasan Can Kaya, genç kızın şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı.

“BENİMLE YAKINLAŞMAK İSTEDİ”

Emniyette ifadesi alınan genç kız, özel bir üniversitenin mezuniyet partisinde Hasan Can Kaya ile tanıştığını, daha sonra birlikte evine gittiklerini, burada bir süre alkol alıp sohbet ettiklerini, sohbet esnasında Kaya’nın kendisiyle yakınlaşmak istediğini, kendisinin ise reddedince evde çıkmak istediğini söyledi.

Kaya’nın kendisinin evden çıkmasına izin vermediğini anlatan genç kız, bunun üzerine arkadaşına canlı konum ve mesaj atarak polise ihbarda bulunmasını istediğini söyledi.

Ancak N.A. emniyette, kendisini alıkoyan Kaya’dan şikayetçi olmadığını belirtti. 

KAYA SERBEST KALDI

Bunun üzerine polis ekipleri genç kıza, olay yasal hakları hakkında bilgi vererek yaşanan olayı ve genç kızın ifadesine savcılığa aktardı.

Savcılık ise tutanak tutulması sonrasında emniyette bulunan Hasan Can Kaya’nın serbest bırakılmasını talimatını verdi.

Emniyette ifadesi alınan Kaya ise suçlamaları reddederek iddia edilenlerin yaşanmadığını ve N. A. evde bulunduğu esnada evde başka kadınların da olduğunu iddia etti. Tutanak tutulması sonrasında Hasan Can Kaya serbest bırakıldı.

KAYA: "İTİBAR SUİKASTI VAR"

Komedyen Hasan Can Kaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise "Arkadaşlar itibar suikasti var. Heryere aynı anda aynı yalanlar servis edilmiş. Sabahtan beri okuduğum mide bulandırıcı Emniyet, savcılık, gözaltı, madde verme, alıkoyma vb iftiraları atanlardan hukuk önünde hesap soracağım. Büyük şaşkınlık ve üzüntü içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

Hasan Can Kaya magazin gündemine bomba gibi düşen iddialara ilişkin sessizliğini bozdu. Kaya, X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar bahse konu haberler gerçek dışı iddialardan ibaret olup ahlaksızca iftira atanlara yönelik tüm yasal haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim.

Arkadaşlar itibar suikasti var. Heryere aynı anda aynı yalanlar servis edilmiş. Sabahtan beri okuduğum mide bulandırıcı Emniyet, savcılık, gözaltı, madde verme, alıkoyma vb iftiraları atanlardan hukuk önünde hesap soracağım. Büyük şaşkınlık ve üzüntü içerisindeyim."

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya'nın, bir partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoyduğu iddia edildi. Arkadaşlarına ''Beni kurtarın'' diye mesaj atan genç kızı polis kurtardı. Emniyete götürülen Hasan Can Kaya, genç kızın şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı. Ünlü komedyen ise iddiaları yalanladı.

İHA