İbrahim Erkal'ın hayati tehlikesi sürüyor

İbrahim Erkal'ın hayati tehlikesi sürüyor

Yüksek tansiyona bağlı fenalaşan ve beyin kanaması geçiren sanatçı İbrahim Erkal’ın yoğun bakım ünitesindeki yaşam savaşı sürüyor.

İstanbul'da 11 Nisan gecesi Maltepe'deki evinin otoparkında araçtan indikten sonra yüksek tansiyona bağlı olarak kendinden geçen ve bu sırada başını duvara çarparak beyin kanaması geçiren sanatçı İbrahim Erkal'ın (50) Ulus'taki Liv Hospital'da tedavisi sürüyor.

Doktorlar, derin komada olduğu ifade edilen sanatçının beyin kanamasının durdurulduğunu ancak bu kez ödem başladığını duyurdu. Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Beyin kanaması ön tanısıyla getirilen sanatçının ameliyatında kanama alanı temizlenmiştir. Kontrollerde ise yeni bir kanamanın olmadığı ancak tıbbi tedaviye rağmen beyin ödeminin artmış olduğu gözlenmiştir. Yoğun bakımda tutulan hastamızın hayati tehlikesi devam etmektedir."

Oğlunun, İbrahim Erkal'ın elinde büyüdüğünü ifade eden Yıldızhan, "İbrahim benim sanat camiasından arkadaşım olmasının yanı sıra kan kardeşimdir. Allah inşallah onu yeni doğan bebeğine bağışlar. Şunu çok iyi biliyorum ki İbrahim güçlü bir insandır. Bu durumu en kısa sürede yenerek eski sağlıklı günlerine kavuşacaktır" dedi.

EŞİ FENALAŞTI

10 gün önce üçüncü çocuğuna baba olan İbrahim Erkal'ın eşi Filiz Akgün de bir an olsun yoğun bakımın kapısından ayrılmıyor. Fenalaşarak baygınlık geçiren Filiz Akgün başka bir odada tedavi altına alındı. Akgün, verilen serumun ardından toparlanınca yeni doğan bebeğinin yanına gitti.

UYAN CANISI

İbrahim Erkal'ı ziyarete giden isimlerden biri de eski manken Emine Ün oldu. Emine Ün, 1990'lı yılların popüler şarkılarından "Canısı" ile ünlenen Erkal için, "Dualarımız seninle, uyan canısı" diye seslendi. "Canısı" adlı şarkıya çekilen klipte ve aynı isimli TV dizisinde başrol oynayan Ün, Instagram'da yayımladığı mesajda "Allahım önce eşine ve çocuklarına, yeni doğmuş bebeğine sonra tüm sevenlerine bağışlasın. Acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda güzel haberlerini almayı ümit ediyorum. Dualarımız seninle" diye yazdı.