Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a Cumhurbaşkanı'na hakaretten dava

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a Cumhurbaşkanı'na hakaretten dava

Bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında ''Cumhurbaşkanına alenen hakaret'' suçundan ayrı ayrı 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bir televizyon kanalında yaptıkları konuşmada Cumhurbaşkanına yönelik sözleri nedeniyle sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında, "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

Tiyatro oyuncuları Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında, bir televizyon kanalında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle başlatılan soruşturma tamamlandı. 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in 21 Aralık 2018 tarihinde bir televizyon kanalında yaptığı konuşmaların medyada yer aldığı yönünde ihbarda bulunulması üzerine soruşturmanın başlatıldığı belirtildi. 

4 YIL 8'ER AY CEZA İSTENDİ
İddianamede, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 1 yıl 2'şer aydan, 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.  İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi. 

Erdoğan'dan Metin Akpınar'a: Bedelini ödeyecekErdoğan'dan Metin Akpınar'a: Bedelini ödeyecek

 

DHA