Sinan Çetin'in salgın fırsatçılığı! Halka açık yola duvar ördü

Büyükada'daki villasına usulsüz şekilde tadilat yaptırdığı öne sürülen Sinan Çetin'in, evinin bitişiğindeki yolu da duvar ördürerek kapattığı iddia edildi.

Sinan Çetin'in salgın fırsatçılığı! Halka açık yola duvar ördü
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Sinan Çetin, ev aldığı Büyükada’da olay yarattı. Çetin bir süre önce satın aldığı denize sıfır konumdaki villayı tadilata sokmuş, ada basını ünlü yönetmenin imarda usulsüzlük yaptığını, 20 metrekarelik kayıkhane olan yeri mevzuata aykırı şekilde sauna, tuvalet ve yüzme havuzuna çevirerek kendine 90 metrekarelik yaşam alanı yarattığını yazmıştı. Sinan Çetin şimdi de evinin yanındaki halka açık yolu izinsiz şekilde kapattığı iddiasıyla gündemde.

SALGINI FIRSAT BİLDİ
Hürriyet'ten Cenker Tezel'in haberine göre, Sinan Çetin, villasının hemen yanında bulunan, ada halkının sahile inmek için kullandığı yolu duvar ördürerek kapattı. Adalar Belediyesi’ne şikayette bulunan komşuları, Çetin’in “evde kal” kampanyasını fırsat bildiğini ileri sürdü: “Herkesin evde olmasını fırsat bilip yıllardır kullandığımız yolu bir günde kapatmış. Bu duvarla evinin önündeki sahili de özelleştirmiş oluyor. Oysa biz orayı kullanıyorduk. Bu yaptığı hukuka aykırı. O duvarı kaldırtmak için her yolu deneyeceğiz.”  Sinan Çetin’in evinin bitişiğinde bulunan yol işte bu duvarla kapatıldı.

Hürriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News