Türk isim için takım yıldızı aldı !

Türk isim için takım yıldızı aldı !

Filistinli bir öğrenci, Tuba Büyüküstün'e duyduğu hayranlık nedeniyle uzaydaki takım yıldızlardan birisinin ‘sertifikasını’ alıp ünlü isme hediye etti.

Londra'daki Filistinli tıp öğrencisi 24 yaşındaki Nadin Jallad'ın, hayranı olduğu Tuba Büyüküstün için geliri UNICEF'e bağışlanmak üzere yaşamını anlattığı kitap yazmasının yanı sıra uzaydaki takım yıldızlardan birisinin "sertifikasını" satın alarak kendisine hediye ettiği ortaya çıktı.

Filistinli, Londra'daki Southampton Üniversitesi'nde tıp eğitimi gören Nadin Jallad, çok sevdiği Tuba Büyüküstün'ün yaşamını anlattığı, çizimlerle desteklenen kitap yazdı. Nadin Jallad, Londra Film Festivali için gelen Tuba Büyüküstün ile tanışırken, İngilizce basılan, internette 11 dolardan satışa çıkarılan kitabın satış gelirini çok sevdiği sanatçının iyi niyet elçisi olduğu Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'na (UNICEF) bağışlayacağını söyledi. Tuba Büyüküstün sevgisi nedeniyle çok heyecanlandığını ve konuşmakta zorlandığını anlatan Arap hayranının Tuba Büyüküstün'e internet üzerinden satın aldığı takım yıldızın sertifikasını da hediye ettiği belirtildi.

muhabirine çok sevdiği Tuba Büyüküstün için Türkçe öğrenmeye çalıştığını, sanatçı ile konuşurken heyecandan titrediğini söyledi. Jallad, şöyle dedi:

"Dizilerinden görüp hayran olduğum Tuba Büyüküstün, benim için çok özel ve çok farklı biri. O benim hayatımı değiştirdi. Ona bu sevgimi göstermek istedim. Dünyanın her yerinde hayranı var. Ben de dünyadan bakıldığında görünen yıldızlardan birisine onun adının verilmesini istedim. Bunun için uzaydaki yıldızların isimlerini bir bedel karşılığında satan ve bunun karşılığında sertifika veren, ABD'deki bir şirkette Türk yıldız Tuba Büyüküstün için siparişi verdim. Tuba Büyüküstün adına "HD 260887" sertifika numarası ile 15 derece 46 " 18.59 koordinatlarında gökyüzünün kuzey yarım küresinde ikizler takım yıldızın sertifikası hazırlandı. Bunu kendisine teslim ettim."

Daha önce Nicole Kidman, Leydi Diana, Johny Depp gibi ünlü isimler için yıldız sertifikası düzenlendiği belirtilirken Büyüküstün'ün adını taşıyan 6 saat 37 dakika, 56.27 saniye ışık hızı uzaklığındaki takım yıldızın teleskop veya internet üzerinden bir programla görebileceği belirtildi.

Şirketin web sayfasında Tuba Büyüküstün adına düzenlenen sertifika numarası incelendiğinde bu takım yıldızının Yunan mitolojisinde antik çağda Dioscuri olarak bilinen ikiz Castor ve Pollux'i (polydeuces), temsil ettiğine dair bilgiye yer verildi.

Türk isim için takım yıldızı aldı !

[PAGE]

Türk isim için takım yıldızı aldı !

[PAGE]

Türk isim için takım yıldızı aldı !

[PAGE]

Türk isim için takım yıldızı aldı !

Türk isim için takım yıldızı aldı !