''Erdoğan'ı tanıdıkça aşık oldum''

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Türkmedya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, sahibi olduğu Star gazetesine verdiği tam sayfa röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan ilişkisini ‘Mevlana – Şems’ benzetmesi ile tanımladı.

''Erdoğan'ı tanıdıkça aşık oldum''
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eteklerine tutunup oradan bir şey beklemek gibi niyetinin olmadığını; ancak Siirt'teki çalışmada yiğitliğini gördüğünü ve gördükçe aşık olduğunu ifade eden Sancak, "Tanıdıktan sonra gördüm ki böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor" diye konuştu.

Sahibi olduğu BMC’nin borçlarının devlet tarafından ödendiği şeklinde haberlere yanıt veren Ethem Sancak, Tayyip Erdoğan’a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gençliğinde solcu olduğunu, “O günlerde adaletin ve özgürlüğün bayrağını solcular taşıyordu” diyen iktidara yakın işadamı Ethem Sancak,  “Türkiye’de büyük sosyolojik dönüşüm vardı. Ceberrut devletin etkisiyle kentleşme arttı. Şimdi yüzde 80’in altına düştü köylülük. Kentli sınıfa da önderlik edeceğim diyen Tayyip Erdoğan çıktı” dedi.

Sözlerinin devamında Erdoğan’a övgüler düzen Sancak, Erdoğan ile kendisi arasında aşkı Mevlana ile Şems arasındaki aşka benzetti. Sancak’ın o sözleri şöyle:

“Erdoğan’ın eteklerine tutunup oradan bir şey beklemek niyetim yoktu. Siirt seçimleri vesilesiyle Siirt’ten başbakan çıksın diye, dürüstlüğünü, yiğitliğini gördüm, gördükçe de aşık oldum. Doğrusu solculuk dönemimde Mevlana ile Şems’in arasındaki aşka anlam veremiyordum. Tanıdıktan sonra gördüm ki, böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor.”