için kaldı

A Haber canlı yayınında saç baş yolduran tartışma

Güncelleme:

Dün Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adını resmen açıklayan Millet İttifakı televizyon ekranlarındaki tartışma programlarında da gecenin konusu olurken AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen A Haber'deki tartışmanın konusu olay oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelen muhalefet partileri, toplantı sonunda ortak bir metin yayımladı. Söz konusu metinle birlikte Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu da duyuruldu.

A Haber ekranlarında ise 6 Genel Başkanın imzaladığı ortak metin bildirisinin incelendiği anlar sosyal medyada gündem oldu.

Genel başkanların imzaladığı metni inceleyen İlyas Topsakal, “Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra neden Meral Akşener yok mesela. Neye göre yapmışlar hiçbir şeye göre. Parti büyüklüğü desen Ali Babacan var… Parti adı alfabetik sıraya göre herhalde” diye konuştu.

Topsakal ile birlikte stüdyoda bulunan diğer isimlerin de bildiri metnini incelediği anlar sosyal medyada kısa sürede dalga konusu haline geldi.