Akit yazarından özür: ''Özür dilerim Ekrem Bey başkanlık sizin hakkınız''

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç fazlası araçları Yenikapı’da sergilemesiyle ilgili olarak AK Parti döneminde İBB’de makam sahibi olan isimlerin sessiz kalmasını eleştirdi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan özür diledi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, 'Özür dilerim Ekrem Bey, AK Parti bunları hakediyormuş' başlıklı yazısında AK Partili isimlerin Yenikapı'da toplanan araçlarla ilgili sessiz kalmasını eleştirdi.  

Karahasanoğlu, İmamoğlu'nun 'algı oluşturduğunu' söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi Yenikapı’ya belediyenin hizmet araçlarını diziyor..

Mesai gününde, çalışması gereken araçları, Yenikapı’da dizdirip, algı oluşturuyor, 'Bakın makam araçları, kaç tane imiş?' diye..

Bir tane Büyükşehir’in AK Parti dönemindeki bürokratı çıkıp da, açıklama yapmıyor: 'Yenikapı’ya getirdiğiniz araçların şu kadarı, evde bakım için tahsisli araçlardır.. O araçlarla, hasta olan insanlarımıza evde bakım yapılıyordu. Bugün itibari ile, şu kadar hastaya gidilmesi planlanmıştı. Bunlara gidilemedi. İşte araçların plakaları. İşte o araçlarla bakımı yapılacak hastalarımızın listesi.'

Onun için, 'Özür dilerim Ekrem Bey. Politika sizin işinizmiş. AK Partililer yolsuzluk yapmazlar ama.. Kendilerini savunmasını da beceremediklerine göre.. Başkanlık sizin hakkınızmış..' diyorum."

Hükümet medyası İmamoğlu'nu eleştirirken AK Parti'nin ihalesini açıkladıHükümet medyası İmamoğlu'nu eleştirirken AK Parti'nin ihalesini açıkladı

Yenikapı'daki ''israf sergisi'' havadan görüntülendiYenikapı'daki ''israf sergisi'' havadan görüntülendi

İmamoğlu söz vermişti; israfın belgesi İstanbul'da sergileniyor !İmamoğlu söz vermişti; israfın belgesi İstanbul'da sergileniyor !

Akit yazarından Candan Erçetin tepkisiAkit yazarından Candan Erçetin tepkisi

 

Ali Karahasanoğlu'nun yazısının tamamı için...

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News