Anadolu Ajansı: ''Tüm itham ve iddiaları reddediyoruz''

Anadolu Ajansı: ''Tüm itham ve iddiaları reddediyoruz''
Güncelleme:

Anadolu Ajansı (AA) seçimin başından beri verileri taraflı ve manipülatif şekilde verdikleri eleştirilerine yazılı bir açıklama yaptı.

28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri için oy sayımlarının başlamasının ardından oy sonuçlarını geç duyurmakla ve Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ın oylarını yüzde 60'a yakın bir oranla başlatması nedeniyle eleştirilen Anadolu Ajansı'ndan bir açıklama yapıldı.

AA'nın tam açıklaması şu şekilde:

''Anadolu Ajansı olarak Türkiye genelindeki sandıklardan 2500 çalışma arkadaşımız ve iş birliği yaptığımız araştırma şirketi aracılığıyla sandık sonuç tutanaklarını alıyoruz. Müşterilerimize sağladığımız veriler, her partinin ıslak imzası bulunan sandık sonuç tutanaklarına dayanıyor. Söz konusu tutanaklardaki sonuçları müşterilerimize doğrudan servis ediyoruz. Tutanaklar arasında bir ayrım gözetmiyor, tutanakları geliş sırasına göre hızlı bir şekilde iletiyoruz.

Daha önce kamuoyuna açıkladığımız stratejiye uygun olarak, verileri abonelerimize daha sağlıklı ve dengeli bir şekilde iletebilmek amacıyla, sandıkların belli bir yüzdesi açılana kadar herhangi bir paylaşımda bulunmadık.

Anadolu Ajansı, her türlü siyasi tartışmadan bağımsız bir şekilde görevine devam edecektir. Anadolu Ajansı olarak şirketimize yönelik her türlü mesnetsiz itham ve iddiaları reddediyor, dezenformasyon içeren tüm itham ve iddialara karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı beyan ediyoruz.''