Berat Albayrak görevden alınacak mı ? Fatih Altaylı açıkladı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın tartışma konusu olan 'gidecek mi , kalacak mı' sorusuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Berat Albayrak görevden alınacak mı ? Fatih Altaylı açıkladı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısının ilgili bölümünde, "Konuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. “Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak” diyor herkes." yorumunda bulundu. 

Beklenen kabine değişikliği ile ilgili iddiaları kaleme alan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kabinede kalacağını iddia etti.

Altaylı, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili yazısında, "Erdoğan kabineyi genelde ‘Değişiyor’ dendiği zaman değil, ‘Galiba değişmeyecek’ dendiği zaman değiştirmeyi seviyor” dedi.

Altaylı, yazısının devamında şunları söyledi:

“Yine de eninde sonunda değişecek. En çok konuşulan mesele ise iki bakanın görevde kalıp kalmayacağı. Bunlardan biri Berat Albayrak, diğeri ise Süleyman Soylu. Bu ikilinin birbirleriyle de geçinemediği çok bilinen bir sır. Hangisi görevden alınacak, ikisi de mi alınacak! Toto bunun üzerine oynanıyor.

Konuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. ‘Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak’ diyor herkes. Ancak bakanlığının bölünmesi söz konusu olabilir. Yani Maliye Bakanlığı ayrılabilir. Buraya kamu tecrübesi olan biri gelebilir. Söylenen bu.”

Fatih Altaylı'nın yazısının tamamı için tıklayınız

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News