Fatih Portakal, Fox TV'den ayrıldı! Resmi açıklama geldi

Fatih Portakal, Fox TV'den ayrıldı! Resmi açıklama geldi
Güncelleme:

Fatih Portakal'ın Fox TV'den ayrıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Yorulduğu gerekçesiyle istifa ettiği konuşan Portakal'ın bir daha haber sunmayı düşünmediği belirtildi. Konuyla ilgili Fox TV'den resmi açıklama geldi.

Medya dünyasında bir süredir konuşulan Fatih Portakal iddiası gerçek oldu. Hafta içi her gün saat 19:00'da izleyicilerin karşısına çıkan ve Türkiye'nin en çok izlenen haber bültenini sunan Fatih Portakal Fox Tv'den ayrıldı.

FOX TV İDDİAYI DOĞRULADI

FOX TV, Fatih Portakal'ın istifa ettiği iddialarını doğruladı. 

İşte kanal yönetiminden yapılan o açıklama:

"2010 yılından beri kanalımızda Fox Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karar saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.

Doğan Şentürk yönetimindeki FOX haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.

Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz. Saygılarımızla."

Fatih Portakal, 2010 yılından bu yana Fox Ana Haber programı sunuculuğu görevini sürdürüyordu.

Fatih Portakal'ın yerine kim geçecek? İşte öne çıkan isimlerFatih Portakal'ın yerine kim geçecek? İşte öne çıkan isimler

 

Seçiniz...