ABD medyası Halep'teki katliamı görmedi

ABD medyası 100 bin sivilin katliamla karşı karşıya olduğunu görmezden gelerek şaşırttı.

ABD medyası Halep'teki katliamı görmedi
A+ A-

Türkiye Halep'te yaşanan katliamların durdurulması için yoğun bir çaba harcarken ABD yönetimi ve basını yaşananları görmezden geliyor. ABD'de bugün çıkan gazetelerin birçoğu Halep'te yaşananlara tek bir satır yer bile vermedi.

Türkiye, Halep'te yaşanan katliamların çözümü için yoğun bir çaba harcarken, ABD yönetimi sadece yaşananları izlemekle yetiniyor. Türkiye son 10 gündür yoğun bir şekilde Halep'te ateşkesin hayata geçmesi için yoğun bir diplomasi yürütürken, ABD yönetimi olayları dışarıdan takip etmekle yetiniyor.

BİR CÜMLE BİLE AYIRMADILAR

ABD yönetiminin yanı sıra ABD basını da Halep'te yaşananları görmezden gelmeye devam ediyor. ABD'de bugün yayınlanan gazetelerin birçoğu Halep'teki insanlık dramına tek bir cümle yer vermedi.

ABD'nin en önemli gazete ve medya kuruluşlarından Washington Post, New York Times ve USA Today gibi gazeteler manşetlerine tek bir Halep haberi dahi taşımadı. Halep'te yaşanan tahliye krizi ve dram ABD basını tarafından görmezden gelindi.

TRUMP HABERLERİ PARLATILIYOR

Ülkenin en önemli gazetelerinin birinci haberlerinde Trump'ın adayları ve ekonomi politikaları gibi başlıklar öne çıktı.

ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby ise yaptığı açıklamada Halep ve Suriye konusunda bir politika değişikliğine gitmeyeceklerini ve diplomatik çözüm için uğraşacaklarını açıklamakla yetindi.

YENİ ŞAFAK