için kaldı

Guardiola’dan savunma: İngilizcem iyi değil

Guardiola’dan savunma: İngilizcem iyi değil
Güncelleme:

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Tottenham’dan “Harry Kane” takımı olarak bahsetmesinin ardından "İngilizcem pek iyi değil" diyerek kendini savundu.

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Premier Lig’de şampiyonluk yarışı veren takımları sıralarken Tottenham’dan “Harry Kane” takımı olarak bahsetmişti. Bu nitelemeye Tottenham Menajeri Mauricio Pochettino’dan tepki geldi.

Guardiola’nın, takımına saygısızlık yaptığını düşünen Arjantinli menajer; “Pep’i çok iyi tanıyorum. Chelsea galibiyeti sonrası çok heyecanlanmış olmalı. Ancak bu bize saygısızlık yapabileceği anlamına gelmez. Tottenham sadece Harry Kane’den ibaret değil.” ifadelerini kullandı.

İspanyol hocanın tavrını ona yakıştıramadığını dile getiren Pochettino, “Guardiola Barcelona tarihinin en önemli isimlerinden biri. Ancak ben Barcelona’ya hiçbir zaman “Messi Takımı” demedim. Guardiola’nın hakkını her zaman teslim ettim. Kendisinden de aynı yaklaşımı beklerdim” dedi.

Guardiola ise yanlış anlaşıldığını savundu. Kariyeri boyunca hiçbir menajere saygısızlık etmediğini söyleyen Guardiola; “İngilizcem pek iyi olmadığı için kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim. Sadece Harry Kane’in, Tottenham için önemine dikkat çekmek istemiştim. Herkes beni çok iyi tanıyor. Özellik de basın toplantısında rakip menajerlere asla saygısızlık yapmam. Aksine Pochettino ve Tottenham’ı çok beğeniyorum” diye konuştu.