Habertürk canlı yayınında ''Ordu Katar'a satıldı'' kavgası!

Habertürk'te Eren Eğilmez'in sunduğu "Gerçek fikri ne" adlı programda "Ordu Katar'a satıld" sözü nedeniyle konuklar arasında sert tartışma yaşandı.

A+ A-

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış. Birileri mandacı oluyor. Tank Palet Fabrikası nedir? Ordudur tabii. Bu ülkenin namusudur. Benim namusumdur" diye belirtti.

CHP'li Başarır'ın sözlerine programdaki konuklardan; Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu ile OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir tepki gösterdi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Karaca, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman ordusuna 'Satılmış' ifadesini kullanan bu ahlaksız ne acı ki, bu milletin vekili sıfatını taşıyor. Savcılar derhal harekete geçmeli ve hukuk önünde bu ahlaksızlığın hesabını bu müptezel vermeli" diye yazdı.