Fatih Portakal'a Ekrem İmamoğlu protestosu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği "Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kumpası biliyor mu?" sorusunu görmeyen Fatih Portakal'a Twitter'da tepki yağdı.

Fatih Portakal'a Ekrem İmamoğlu protestosu
A+ A-

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Planlama Ajansı”nın tanıtım toplantısı öncesinde kameraların karşısına geçti ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ’nün belediyeler imamı” iddiasına bir yanıt verdi. İmamoğlu Erdoğan'a çok kritik bir de soru sordu.

FETÖ’nün “Belediyeler imamı” olduğu iddiasıyla yargılanan Erkan Karaaslan’ın devletin birçok kurumuyla iş yapan bir kişi olduğunu belirten İmamoğlu, seçimlerden kısa süre önce bir bakanın Karaaslan'ın avukatıyla görüşüp, "İmamoğlu’na önce FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek" deyip demediğini sordu.

İmamoğlu devamında ise "Bu kumpastan Cumhurbaşkanı’nın haber var mı yok mu? Onun onayıyla mı yapıldı?" sorusunu yöneltti. 

İmamoğlu’nun söz konusu sözleri sosyal medyada farklı bir tartışma başlattı. Çünkü FOX TV'nin, İmamoğlu'nun bu sözlerini vermediği anlaşıldı. FOX TV’nin İmamoğlu’nun bu sözlerini ana haberde yer vermemesi tepki topladı.

Tepkiler ana haber sunucusu Fatih Portakal’a yönelik oldu. Sosyal medyada “#Portakalİmamoğlu” etiketi açıldı.