İran'dan Yunanistan'a şok tepki !

İran'dan Yunanistan'a şok tepki !

İran ile Yunanistan arasında oynanması planlanan hazırlık maçının Yunanistan Federasyonu tarafından iptal edilmesi, İran Futbol Federasyonu'nu kızdırdı.

İran ile Yunanistan A milli futbol takımları arasında yarın İstanbul’da oynanması planlanan hazırlık maçının Yunanistan tarafından iptal edilmesinin ardından İran Futbol Federasyonu, Yunanistan Futbol Federasyonu ile ilişkilerini askıya aldığını duyurdu.

İran Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Yunanistan Futbol Federasyonu ile ilişkilerin askıya alındığı belirtildi. Açıklamada, Rusya’da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan’la yapılacak müsabakanın bu ülkenin futbol federasyonu tarafından iptalinin İran’ın hazırlıklarına “ciddi zarar” verdiği ifade edildi.

Yunanistan Futbol Federasyonunun FIFA’ya şikayet edileceği belirtilen açıklamada, “İran Futbol Federasyonu, müsabakanın iptaliyle oluşan zararların telafisi için FIFA nezdinde hukuki girişimlerde bulunacak.” denildi.

2018 FIFA Dünya Kupası hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren İran Milli Futbol Takımı yarın Yunanistan ile karşılaşacaktı.

Yunanistan’daki genel grev nedeniyle hayat durma noktasına gelirken birçok kamu kuruluşu ve özel sektröde hizmet verilmiyor.