Kapatılan Olay TV yeniden Bursa’ya dönüyor

Kapatılan Olay TV yeniden Bursa’ya dönüyor

İş insanları Cavit Çağlar ve Hüseyin Köksal ortaklığıyla İstanbul merkezli yayın hayatına başlayan ancak 26 gün sonra kapatılan Olay TV için yeniden ilk kurulduğu yer olan Bursa’ya taşıma kararı alındı.

Bursa’nın yerel kanalı olarak 26 yıl yayın yaptıktan sonra Kasım 2019’da kapanan ve kısa süre önce merkezini Bursa’dan İstanbul’a taşıyan Olay TV, iktidarın kanalın sahibi Cavit Çağlar’a baskı uyguladığı iddialarının ardından 25 Aralık’ta ekranını karartmıştı.

Pelin Akdemir’in Gazete Duvar’da yer alan haberine göre, kanal bir yıl aranın ardından merkezini yeniden Bursa’ya taşıyor. Olay Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan, teknik hazırlıkların tamamlanması ve pandeminin hafiflemesiyle beraber Olay TV’nin yeniden yayına başlayacağını söyledi. İnan, Olay TV’nin yayınına Bursa’da ve ‘eskiden olduğu çizgide’ devam edeceğini söyledi.

 Olay TV'nin kapanacağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü! Nevşin Mengü o mesajı Cavit Çağlar'a mı attı

"GAZETECİLERİN OKULU"

Olay TV’nin Bursa’da yeniden yayına başlayacak olmasını değerlendiren Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şube Başkanı Rabia Deniz, “26 gün yayın yapan Olay TV’nin kapatılması günlerce konuşuldu. Bursa’da yıllarca yayın yapan, Bursalı gazetecilerin okulu olan Olay TV’nin kapatılması ise maalesef gündem olmamıştı. İşsiz kalan 35 gazeteci, son kez Olay Medya Center önünde bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi Kasım 2019’da. 26 yıllık yayın sonrası veda etmişti” dedi.

NE OLMUŞTU?

İş insanı Cavit Çağlar'ın lisans hakkına sahip olduğu Olay TV,  iş insanı Hüseyin Köksal'ın sermaye koymasıyla 30 Kasım'da yayın hayatına başlamıştı.

"Habercilik fabrika ayarlarına dönüyor" sloganıyla yayın hayatına başlayan kanal sadece 26 gün yayında kalmıştı. 25 Aralık'ta Nevşin Mengü'nün sunduğu Ana Haber'de kanalın genel yayın yönetmeni Süleyman Sarılar yayına çıkarak süreçle ilgili bilgi vermiş ve iş insanı Cavit Çağlar'ın kendisine baskı altında olduğunu söylediğini aktarmıştı. 
 

GazeteDuvar