Yeni Şafak yazarı Erdoğan'ı eleştiren tweetini sildi

AK Parti hükümetine yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, Davutoğlu'nun kurduğu Şehir Üniversitesi'nin kapatılması için 'vebaldir' dedi, sonra 'özür dilerim' diyerek tweetini sildi.

Yeni Şafak yazarı Erdoğan'ı eleştiren tweetini sildi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Parti'den ayrılan eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı kararıyla kapatılması yandaş gazetecilet arasında da da rahatsızlık yarattı. Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan kararı önce eleştirdi, ancak daha sonra eleştirisini geri almak zorunda kaldı.

Yusuf Kaplan, kapatma kararına yönelik Twitter hesabından, "İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılmış. Zaten çok berbat bir eğitim sistemi var ülkede. 40 yıllık bir birikimin siyasî mülahazalara kurban gitmesi kötü. Kurucularının siyasî konumu yanlış olabilir ama ülkenin medeniyet birikimini özümsemiş bir üniversitenin kapatılması vebaldir." mesajını paylaştı. 

Kaplan kısa süre sonra mesajını silerek şunları dedi: "ÖZÜR Önceki tweeti sildim. Silmek zorundaydım. Özür dilerim. Bu kadar hakareti hak edecek biri değilim. Yanlışa yanlış, doğruya doğru, dedim hep. İlkem bu. Siyasetin de siyasetçilerin de peşinden koşturmadım. Beni bu kuyuya çekmeyin lûften. Derdim hakikat, gerisi teferruat."

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News