Süper Kupa maçında sahaya atlayan Türk Youtuber'a tepki yağdı

İstanbul'da oynanan Liverpool-Chelsea maçının 14. dakikasında sahaya atlayan ''Deli Mi Ne?'' adlı Youtube kanalının sahibi Ali Abdüsselam Yılmaz büyük tepki çekti. Gözaltına alınan Youtuber ile onu görüntüleyen dört arkadaşı adliyeye sevk edildi.

A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Liverpool - Chelsea Süper Kupa maçında sahaya taraftar girdi Liverpool - Chelsea Süper Kupa maçında sahaya taraftar girdi

UEFA Süper Kupa finalinde İstanbul'daki Beşiktaş Vodafone Park'ta karşı karşıya gelen iki İngiliz takımı Liverpool ve Chelsea arasındaki maç sırasında sahaya atlayan "Deli Mi Ne?" adlı YouTube kanalının sahibi Fester Abdü olarak bilinen Ali Abdüsselam Yılmaz'a sosyal medyada yoğun bir tepki gösteriliyor.

Maçın yaklaşık 14'üncü dakikasında taraftarların bulunduğu bölümden sahaya atlayan, saha içinde koştuktan sonra Liverpool ceza sahasına giren, ancak kaleye gelemeden görevliler tarafından dışarı çıkarılan taraftarın "Deli Mi Ne?" adlı YouTube kanalında videolar üreten Fester Abdü olduğu ortaya çıktı.

Liverpool - Chelsea Süper Kupa maçında sahaya taraftar girdiTÜRK YOUTUBER SAHAYA GİRDİ - FOTO GALERİ

Maçı Türkiye'den izleyen çok sayıda kişi, Abdü'ye bu davranışından ötürü tepki göstererek "Deli Mi Ne?" adlı kanalını takipten çıkarmaya başladı. Fenomen saniyede en az 20 takipçi kaybı yaşıyor. 

Maç başlamadan önce 4,6 milyon kişiden fazla takipçisi olan ve videoları milyonlarca kez izlenenen Fester Abdü'nün "Deli Mi Ne?" adlı kanalındaki takipçi sayısı hızla düşmeye başlayarak 4 milyon 499 bin kişiye kadar indi.

Sosyal medyada bu kanalın takibini bırakan kişilerin paylaştıkları videolar hızla paylaşılmaya başlandı.

UEFA Süper Kupa finalinde kupanın sahibi Liverpool oldu!UEFA Süper Kupa finalinde kupanın sahibi Liverpool oldu!

YOUTUBER VE DÖRT ARKADAŞINA GÖZALTI

Maçın oynandığı sıra sahaya giren Ali Abdüsselam Yılmaz ile kendisini görüntüleyerek sosyal medyada paylaşmak isteyen 4 arkadaşı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edildi.