Bu imkansız aşk seyirciyi ekrana bağlayacak

Filinta Mustafa, çok yakında TRT 1 ekranlarında...

A+ A-

FİLİNTA MUSTAFA VE LARA’NIN

İMKÂNSIZ AŞKI İSTANBUL’A TARİH YAZACAK

 

Çok yakında TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak olan ‘Es Film’ ve ‘Maya Film’ ortak yapımcılığında, Kudret Sabancı’nın çektiği ‘Filinta Mustafa’nın ilk bölümünde adalet, aksiyon ve imkânsız aşk üçgeni yer alacak.

İstanbul’un en zeki zabiti, genç kızların yüreğini hoplatacak kadar yakışıklı  Filinta Mustafa (Onur Tuna)ve Lara Zaharyas (Damla Aslanalp) arasındaki masalsı imkânsız Aşk İstanbul’da tarih yazacak. 

Boynunda ilmikle dolaşan kahramanımız Filinta Mustafa, kendi adaletini bulmak üzere yola çıkıp, İstanbul’daki tüm suçluların peşinden giderken, İstanbul’un en büyük suç Baronu, kendisinin can düşmanı Boris Zharyas’ın (Serhat Tutumluer) kızına âşık olacağından habersizdir. İstanbul sosyetesinin göz bebeği, asi, aynı zamanda yufka yürekli bu genç kız,Osmanlı’nın gözde zabiti Filinta Mustafa için baş düşmanının kızı olduğundan dolayı imkânsız hale gelecektir.

İzmit Seka Park’ta kurulan büyülü eski İstanbul atmosferinde çekimleri büyük bir hızla ve titizlikle devam eden,  başrollerini Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Onur Tuna, Naz Elmas, Damla Aslanalp, Hakan Yufkacıgil, Kayra Şenocak, Yosi Mizrahi, Kamil Güler, Reshad Strik, Kemal Zeydan, Serhan Ernak ve Ceren Yılmaz’ın paylaştığı ‘Filinta Mustafa’nın senaryosu Altuğ Küçük tarafından yazılıyor…

Daha önce ‘Hayat Devam ediyor’ dizisinden tanıdığımız Onur Tuna ile ‘Kadim Dostum’ dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Almanya doğumlu Damla Aslanalp’in, ‘Filinta Mustafa’daki bu imkânsız, masalı andıran Aşk Hikâyesi, yayınlandığı ilk andan itibaren  izleyicileri ekrana bağlayacak.