Canlı yayında kıyamet koptu: ''Terbiyesizlik yapma!''

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akit TV'nin dün akşamki canlı yayınına Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ile AKİT Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu arasındaki tartışma damgasını vurdu.

A+ A-

Akit TV’de dün akşam yayınlanan Başka Açıdan programında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili dikkat çeken bir tartışma yaşandı.

AKİT Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ile Milli Görüş’ün yayın organı Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş arasında yaşanan tartışmada, İstanbul Sözleşmesi olarak anılan, Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi gündeme geldi.

Karahasanoğlu, Saadet Partisi’ni İmamoğlu’na destek vererek, İstanbul Sözleşmesi’ne de destek vermekle suçladı. Kurdaş ise İstanbul Sözleşmesinin AK Parti tarafından gündeme getirildiğini hatırlattı.

Fakat burada tartışma farklı bir yöne doğru gitti. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, dev ekrana Milli Gazete’nin yıllar önce FETÖ lideri Fethullah Gülen’e destek olmak için attığı “Yine aynı tezgah” manşetine dair gazete kupürünü gösterdi.  

Kurdaş tam yanıt verecekken AKİT TV’nin başındaki Mustafa Karahasanoğlu’nun araya girerek, “Bu kez ben savunacağım o dönemde benzer başlıkları AKİT gazetesi de attı” demesi dikkat çekti. Kurdaş ise  “Bu manşeti Mustafa Kurdaş atmadı bu arada siz atanı çok iyi biliyorsunuz” diyerek programın sunucusu Dağıstanlı’ya çıkıştı.

Fatin Dağıstanlı’ya “Seni de kınıyorum” diyen Kurdaş, “Çıkar o zaman yanına da AKİT’in manşetini koy. Terbiyesizlik yapıyorsun. Terbiyesizlik yapma” ifadeleriyle yüklendi.