Diriliş Ertuğrul'da büyük yemin

Diriliş Ertuğrul bomba gibi bir bölümle daha ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

A+ A-

Diriliş Ertuğrul nefesleri kesen son bölümün hemen ardından 77. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. TRT 1 ekranlarının tarih temalı fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul 77. yeni bölümde Ertuğrul şehitlerin hesabını sormak için yemin içiyor. Diriliş Ertuğrul 77. yeni bölümüyle 15 Şubat Çarşamba saat 20:00'de izleyiciler ile buluşacak...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Vasilius’un emriyle Tekfur’u öldüren Lazkaris, Çavdar obasına sığınmış, Ertuğrul’un alpları obaya girerken onu görmüşlerdir. Buna istinaden Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan’ın nikah günü Çavdar obasına gelerek Aliyar’dan adaletin tesis edilmesi için destek istemiştir. Nitekim Aliyar, babasına, Aslıhan’a ve birçok engele rağmen adaletten yana olmuş, böylece herkes tarafından istenmeyen, hain biri durumuna gelmiştir. Ural’ın yargılanması sonucu kadılar idam hükmüne varmışlardır. Sadettin Köpek ve Vasilius bu duruma engel olmak istemiş fakat ellerinden bir şey gelmemiştir.

Bu durum neticesinde Candar Bey fenalaşmıştır. Şimdi Çavdar Obasının iki beyi ölümle yüz yüzedir. Peki Ural kurtulacak mıdır, yoksa infazı yapılacak mıdır? Candar Bey’in durumu ne olacaktır? Aliyar, kadıların bu kararıyla herkesin öfkesini üzerine almıştır. Aliyar şimdi ne yapacaktır?
Saadettin Köpek ve Aslıhan nikahı yarım kalmıştır. Aslıhan bunca sıkıntı arasında nikaha tekrar razı olacak mıdır? Saadettin Köpek’in hamlesi ne olacaktır? Gittikçe Helena’ya daha çok bağlanan Bamsı’nın derdine kim deva olacaktır?