Filinta'da dönen büyük oyunlar !

Filinta’nın bu hafta yayınlanacak 24. Bölümünde büyük oyunlar ve kararların olduğu bir hafta yaşanacak.

Filinta'da dönen büyük oyunlar !
A+ A-

Padişaha suikast girişimi ve her daim Osmanlı’ya oynanan büyük oyunlar, sır cinayetler ve ardındaki olayların, Filinta Mustafa (Onur Tuna), Kadı Gıyaseddin (Mehmet Özgür) ve Bıçak Ali (Cem Uçan) döngüsünde aralanacağı ve çözüleceği 24. Bölüm yine izleyenleri ekran başına kilitleyecek.

Yönetmenliğini Gökhan Erkut’un üstlendiği senaryosunu Altuğ Küçük’ün kaleme aldığı Filinta’nın 2 Haziran Salı akşamı yayınlanacak 24. Bölümünde olacaklara göz atalım:

PADİŞAH’IN SERT KARARLAR HAFTASI!

Padişah (Bülent Alkış) canına kast eden bu esrarengiz kadının kim olduğu konusunda şüpheye düşer. Esat Paşa\'yı (Yosi Mizrahi) sert bir dille uyarır: \"Ya çözersin, ya düşersin...\" Esat  Paşa ​hiç olmadığı kadar köşeye sıkışmıştır. Bu olayın peşine düşerse,​ işin ucu iş birliği içindeki Boris\'e çıkacak, vazgeçerse de görevinden azledilecektir!

İngiliz S​efiri, P​adişahın huzuruna çıkıp, İngiltere\'nin Osmanlı ile müttefik olduğunu arz ettiği sırada P​adişah kararlıdır ve net bir cevap bekler: \"Canıma kast eden o kadın neden S​efaretinizdeki bir çalışanı öldürdü?\"

GALATA’DAKİ ESRARENGİZ CİNAYET

Galata\'daki esrarengiz cinayetlere bir yenisi daha eklenir. Kadı Gıyaseddin\'in karşısına çıkan bir kız çocuğu,​ bir​ cinayete dair bazı açıklamalarda bulunur! Kadı şaşkın! Bu malum cinayetle bu kız çocuğunun ilgisi nedir? Abdullah (Kamil Güler), Filinta Mustafa\'nın geçmişine dair iz bulmaya ve taşları yerine oturtmaya ant içmiştir. Büyük bir heyecan ve istekle emin adımlarla ilerlemektedir.

Kız çocuğu cinayetin aydınlatılması için Filinta Mustafa ve Bıçak Ali\'ye para teklif eder. Mustafa ve Ali bu cinayeti ayrıntılarıyla çözmeleri gerektiğini fakat bunu para için değil, A​dalet emrettiği için yapacaklarını söyler​ler​. Kadı Gıyaseddin bu sahipsiz sabiyi kime emanet edecektir?

Bankanın İ​cra K​urulu toplantısında Süreyya\'nın Boris Zaharyas\'ı köşeye sıkıştıracağı teklif ne olacaktır?

Mustafa ve Ali,​ Galata\'daki esrarengiz cinayetin failini bulmak için kimin kapısını çalacak?
Tüm bu soruların cevapları yeni bölümüyle Filinta’da!

TRAVEL CHANNEL’IN SUNUCUSU KARLA CAVALLİ FİLİNTA’DA…

Geçtiğimiz hafta Filinta’nın setine Amerika’nın ünlü Gezi Kanalı Travel Channel konuk olmuştu. Kanalın ‘Planet Primetime Paradise’ (Primetime Gezegeni) için özel bir Filinta belgeseli çeken, programın dünyaca ünlü sunucusu ve dansçılarından Karla Cavalli de 24. bölümde ​sürpriz bir rolle konuk oyuncu olarak rol aldı.

Başrollerinde; Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Damla Aslanalp, Naz Elmas, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Wilma Elles, Kemal Topal, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Alona Kral, Ebubekir Öztürk, Ercan Demirel, Sencer Serta, Alican Bayhan, Emre Canpolat, Ceyhun Ergin, Çağrı Erceber, Uğur Yıldıran, Engin Yüksel ve Selim Gürata gibi önemli oyuncuların ve konuk oyuncu olarak Selma Güneri ve K​arla C​avalli’nin rol aldığı Filinta’nın 24. bölümü 2 Haziran Salı ve her Salı TRT1’de.