İmamoğlu: ''CNN Türk'teki 4 kameraman kovuldu''

Halk Arenası programına konuk olan İstanbul'un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, son katıldığı televizyon programındaki 4 kameramanın işine son verildiğini duyurdu.

İmamoğlu: ''CNN Türk'teki 4 kameraman kovuldu''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Halk Arenası programına konuk olan Ekrem İmamoğlu, son katıldığı CNNTürk Ahmet Hakan’ın programındaki 4 kameramanın görevine son verildiğini belirtti.

31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı. Program sırasında Ahmet Hakan’ın İmamoğlu’na yönelik tavrı ise tartışma yaratmıştı.

Ahmet Hakan, İBB’deki israfları anlatan İmamoğlu’nun sözünü sık sık keserek, “Onu anlattın” diye hitap etmesi tepki çekmişti. CNN Türk rejisinin İmamoğlu’nun israfı anlatmak için gösterdiği tablolara yakın plan çekimi yapmaması da İmamoğlu'nu öfkelendirmişti. Rejinin, İmamoğlu’nun ısrarı üzerine yakın plana geçmesi gündeme otururken, programın planlanandan daha erken bitmesi de tartışmalara neden olmuştu.

Kasım 1999'dan 2018’e kadar CNN Türk çatısı altında görev yapan ve kanalın Ekonomi Müdürlüğü'nü de üstlenen Emin Çapa, programda yaşananların perde arkasını anlatmıştı.

Emin Çapa, sosyal medya hesabından “Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi” açıklamasında bulunmuştu.

KAMERAMANLAR İŞTEN ÇIKARILDI

Yaşananların ardından bir gelişme daha oldu. Odatv’nin CNN Türk koridorlarından edindiği bilgilere göre söz konusu canlı yayını çeken kameramanların, görevine son verildiği öğrenildi.

Uğur Dündar'ın sunduğu, Sözcü TV ekranlarında ilk kez yayımlanan Halk Arenası programının konuğu Ekrem İmamoğlu da Odatv’nin haberinin ardından konuya dair açıklama yaptı. 

İmamoğlu, “İnşallah doğru değildir. CNNTÜRK'te katıldığım programı çeken 4 kameramanın işine son verildiğini duydum. Eğer bunu CNN Türk birkaç gün içerisinde yalanlamazsa, sukut ikrardandır. Yani kabul etmiş olursunuz. Beni çeken kameramanın ne suçu var” ifadelerini kullandı.

Kanalda söz konusu yayının ardından rejiden yaşanan sızıntılar sosyal medyada paylaşılmıştı.

CNNTÜRK'TEN YALANLAMA

CNN TÜRK televizyonundan yapılan açıklamada, "Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır. Saygılarımız ile kamuoyuna sunulur’’ denildi.

CNN Türk Müdürü Bora Bayraktar'dan İmamoğlu itirafıCNN Türk Müdürü Bora Bayraktar'dan İmamoğlu itirafı

CNN Türk'ten Ekrem İmamoğlu açıklamasıCNN Türk'ten Ekrem İmamoğlu açıklaması

Eski CNN Türk çalışanı Emin Çapa, programa gelen talimatı açıkladıEski CNN Türk çalışanı Emin Çapa, programa gelen talimatı açıkladı

 

 

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News