''Kim Milyoner Olmak İster''de tepki çeken yarışmacı !

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sunuculuk yapan Kenan İmirzalıoğlu ile yarışmacı arasında geçen diyalog tpeki çekti.

A+ A-

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sunuculuk yapan Kenan İmirzalıoğlu bir yarışmacının ailesi ile görüşmediğini, kan bağı dışında bir bağı bulunmadığını söylemesi üzerine şaşırdı. Yakışıklı oyuncu yarışmacıya verdiği yanıtla sosyal medyada gündem oldu.

Kenan İmirzalıoğlu‘nun sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasına bir avukat yarışmacı damga vurdu. Yarışmacının ailesine “benim rızamı almadınız davası” açacağını dile getirdiği anlar herkeste şaşkınlık yaratttı.

Yarışmaya kimlerle geldiğini soran İmirzalıoğlu’na ailesi ile bir bağı olmadığını, kazandığı para ile dava açacağını belirten yarışmacı sosyal medya gücü ile sevgi bağı edindiği yakınları olduğunu ama yanında gelme taleplerinin çok olması yüzünden yalnız geldiğini belirtti.

 Yarışmacı konuşmasında Hindistan’da da benzer şekilde bir davanın kazanıldığını ve benzeri bir film yapıldığını söyledi. Bu konuyla alakalı “farkındalık” yaratmak istediğini belirten yarışmacıya program sunucusu Kenan İmirzalıoğlu, “biz yine de annelerimizin kıymetini bilelim” diyerek manidar bir cevap verdi.

İmirzalıoğlu duydukları karşısında şaşırırken yarışmacı ile arasında şu diyaloglar geçti:

Kenan İmirzalıoğlu: "Annelerimizin kıymetini hiçbir zaman unutmayacağız"

Yarışmacı: "Onlar bizim kıymetimizi unutmasınlar"

Kenan İmirzalıoğlu: "Onlar bizi bugünlere getirmişler. Hepsine çok teşekkür ederim. En azından kendi adıma..."

Yarışmacı: "Ben muhalefet şerhi koyuyorum"

YARIŞMACIDAN AÇIKLAMA GELDİ

Eleştiriler sonrası suskunluğunu bozan Söylemez, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben de beni tanıyan manevi ailem de birazcık şaşkınız" diyerek sözlerine başlayan yarışmacı, "Sonradan kazandığım özgüvenle 'Acaba sizli bizli değil de senli benli konuşabilir miyim?' diye endişe ile yayın tarihini beklerken fragmanda bile kendimi görmedim, 10 yıldır da aşırı nadir bir şekilde televizyon karşısında idim ki, bir anda kendimi gördüm televizyonda. Oraya onları anlatmaya da çıkmamıştım...

Ordu'dan gece yolculuğu ile İstanbul'a sırf mülakata geldim. Arka arkaya mülakatları geçirdiler ve çekime aldılar! Yaklaşık 1 hafta uykusuzluğun yorgunluğun sebep olduğu düşük dirençle o kadar toparlayabildim. Dava açıldığında duyulacaktı aslında ama sanırım yapımcı tarafından bilinçli bir şekilde orada odağım ona çekildi. Olsun. Ben her ne kadar saç makyaj ve itici mimik ve gülüşlerime takılı kalsam da, 'Bilinçli bir manipüleye maruz mu kaldım?' desem de, inanılmaz güzel oldu yine de!" diyerek sözlerini noktaladı.

AİLESİYLE PAYLAŞIMLARI VAR!

Ailesiyle tüm bağlarını kopardığını söyleyerek Twitter'ın en çok konuşulanları arasına giren Buket Ebru Söylemez'in, geçmiş paylaşımlarında anne ve babasının fotoğraflarını paylaşması da dikkat çekti.

Söylemez, anne-babasının gençlik fotoğraflarına, "Bana hayat veren insanlar! Yani beni yaratanlar! Annem yetim, babam öksüz! Annem Gürcistan Karadeniz karması, babam da Kürt! İkisi de 9 kardeş, ikisi de kardeşler içinde tek öğretmen olanlar... Bolu'da üniversitede tanışıyorlar ve evleniyorlar. Önce Çankırı, sonra Kastamonu, sonra Hatay'ın köylerinde, sonra Urfa merkezde sınıf öğretmeni olarak çalışıyorlar. Bu da üniversite yıllarından bir kare... Biz adliyede bile kot giyelim hala" notu düştü.