Müge Anlı sansür eleştirilerine resti çekti: Özür dilemem

Canlı yayına bağlanan kadını Zazaca konuştuğu için yayından aldığı gerçekçesiyle eleştirilen Müge Anlı, ''Özür dile'' çağrılarına yanıt verdi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programına Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden telefonla bağlanan bir kadının Zazaca konuştuğu için yayından alınmasına AK partili isimler dahil birçok kesim tarafından eleştirilen ünlü sunucu Müge Anlı, bugünkü yayınında eleştirilere cevap verdi. Anlı kendisine gelen eleştirilere ""'Özür dile' diyorlar, ben özür dilemem! Neden dilemem biliyor musunuz; çünkü bir şey söylemedim. Benim Zazalara karşı bir şey söylemem bir kenara söyletmem de zaten." diyerek eleştirelere tepki verdi.

"KENDİNİZİ BENİM YERİME KOYUN"
Sosyal medyada "Zazalardan özür dile" hashtagiyle sosyal medyada gündem olan Müge Anlı gelen tepkilere yayınında şu tepkilerle cevap verdi:

"Keşke ben bu dili bilseydim ama bu durumun benimle de alakası yok, Yukarıda rejinin bilmesi lazım ama burası Birleşmiş Milletler değil. Burada her dilden tercüman yok yani. Keşke böyle bir imkanımız olsaydı. Bu Zazacaya karşı yapılmış bir şey değil. Biz Türkçe yayın yapıyoruz. Önceden planlanmış bir şey olsaydı yine tercüman tutardık. Yarın bir gün bir şey söylese, kurumlarımız hakkında olumsuz konuşsa bu sefer de "Böyle konuşturttunuz" diyeceksiniz. Ne yapabilirim? Siz kendinizi benim yerime koyun. Empati denilen şey budur yani. Şu insanlara yardım etmekten başka ne gibi bir gayemiz var?"

"BEN ÖZÜR DİLEMEM"
"'Özür dile' diyorlar, ben özür dilemem! Neden dilemem biliyor musunuz; çünkü bir şey söylemedim. Benim Zazalara karşı bir şey söylemem bir kenara söyletmem de zaten. Niye söyleteyim! Yıllarca aynı toprakalrda yaşadık, kız aldık kız verdik. Aşık olduk biz Zazaya. Rica ederim, nasıl olayları buraya getiriyorsunuz."

"MAKAM İŞGAL EDENLER LÜTFEN İZLESİNLER"
Başarılı sunucu kendisine tepki gösteren yetkili isimlere "Makam işgal edenler de lütfen izlesinler sonra da insanları galeyana getirmek yerine doğruyu anlatsınlar. Aklından benimle ilgili benimle ilgili şu kadar kötü bir düşünce geçiren Zaza kardeşlerim varsa ben bu açıklamayı onlar için yapıyorum. Başımın üzerinde yerimiz var." açıklamasını yaptı.

"BURADA KİMSENİN DİLİNE LAF EDİLEMEZ"
Anlı, "Burada kimsenin ne dinine ne diline ne de ırkına laf edemez burası Türkiye Cumhuriyeti böyle bir şey yapan da cevabını alır" sözleriyle noktaladı.

Müge Anlı'ya tepki gösteren AK Partili isimden geri adımMüge Anlı'ya tepki gösteren AK Partili isimden geri adım

ATV'de Müge Anlı'dan tepki çeken sansürATV'de Müge Anlı'dan tepki çeken sansür

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News