''TRT’yi terör örgütü ile haber ilişkisi noktasına getirmeye hakkınız yok''

TRT eski baş spikeri Şener Mete TRT Haber’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu'na ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın sorduğu ‘terör’ sorusuna "TRT’yi terör örgütü ile haber ilişkisi noktasına getirmeye hakkınız yok" diyerek tepki gösterdi.

''TRT’yi terör örgütü ile haber ilişkisi noktasına getirmeye hakkınız yok''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Parti'nin itirazı sonrasında YSK tarafından mazbatası elinden alınan Millet İttifakı'nın CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun dün akşam TRT'de katıldığı canlı yayına ilişkin, programın konuklarından ATV'nin Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'ya yönelik eleştirilere bir yenisi daha eklendi.

 İmamoğlu'na, dün akşam TRT Haber’de katıldığı canlı yayında ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı tarafından yöneltilen terör örgütü sorusuna TRT’nin eski baş spikeri Şener Mete tepki gösterdi.

“TRT BİR DEVLET KURUMUDUR”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mete, terör örgütünü muhatap kabul edecek tarzda soruların sorulmasının doğru olmadığını belirterek şunları söyledi: “Siz, terör örgütünü bir muhatap kabul edecek tarzda soru soramazsınız. Orası devlet kurumudur, siyasi parti değil. Destekleyip desteklememesi konu bile edilemez orada. Örgütün kararını söyleyip, sanki onlardan haber alırmış gibi TRT’yi terör örgütü ile haber ilişkisi noktasına getirmeye hakkınız yok. Böyle bir soruyu kurumun personeli sorsaydı anında soruşturma açılır ve ağır ceza alırdı.”

Ekrem İmamoğlu TRT'nin sunucusunu o soruyu sorduğuna pişman ettiEkrem İmamoğlu TRT'nin sunucusunu o soruyu sorduğuna pişman etti

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News