Uğur Dündar: ''Beni öldürmek isteyen polis şu anda sırada''

Gazeteci Uğur Dündar, imza gününde “Bugün sırada iki kişi bekliyor. Birisi beni o dönemde koruyan polis emekli olmuş, diğeri o çeteden birisi yazar. Arka arkaya sırada duruyorlar” ifadelerini kullanması imzada bekleyenleri şaşkına çevirdi.

A+ A-

Gazeteci Uğur Dündar, imza gününe katıldı. Dündar Susurluk çetesinin kendini öldürtmeye çalıştığını anlattı.

Dündar şu ifadelerle olayı anlattı:

“Öldürülmem için Susurluk çetesine beni havale etmiş. Onlar da kendi aralarında öldürelim mi öldürmeyelim mi falan diye düşünürlerken birisi bana ihbar etti. Dedi ki Uğur bey sizi götürecekler. Biz sizi seviyoruz, o da bir polis. Haber verelim kendinizi koruyun dedi ben de ne yapayım başvurdum resmi makamlara. Bana koruma polisi verildi. Bir tane vardı ilaveten. Neyse o dönem geçti. Daha sonra Nedim Şener cezaevine girmeden önce ben o çeteyi mahkum ettirmek için çok uğraştım. Sonuçta mahkum da oldular.

Nihayetten o çete mensuplarından birisi yatıp çıktıktan sonra geldi canlı yayında dedi ki, sizi öldürmemi istendi. Ama o Abdullah Çatlı’nın adını verdi. Başkaları başkalarının isimlerini verdi. Dediler ki bu adam yurt sever bir adam. Bizim bununla ne gibi alıp veremediğimiz olabilir ki. Öldürmeyelim deyip vaz geçtik dediler.

Bugün sırada iki kişi bekliyor. Birisi beni o dönemde koruyan polis emekli olmuş, diğeri o çeteden birisi yazar. Arka arkaya sırada duruyorlar. Ama ikisi birbirinden habersiz.

Ne enteresan de mi? Romanlarda olabilecek bir şey. Şunun altını çizmek için anlattım: Eğer siz dürüst gazeteciyseniz sizi öldürmek isteyenler bile size saygı duyuyorlar. Bütün mesele o. Korkacak bir şey yok.”