Sıfır km otomobilde büyük skandal: Olmayan aracı böyle satıyorlar!

Sıfır km otomobilde büyük skandal: Olmayan aracı böyle satıyorlar!
Güncelleme:

Özellikle son 1 yılda katlanarak artan otomobil fiyatları otomotiv sektöründe de yeni skandalların yaşanmasına yol açtı. Olmayan araçları artık el altından satıyorlar...

Bayide yok denilen araçları online internet sitelerinde görmek mümkün. El altından bayiden alınan araçların liste fiyatının üzerine 50 ila 100 bin TL konuluyor. Sabah gazetesinin edindiği bilgilere göre bazı bayi çalışanları ve galericiler ortak hareket ederek karı bölüşüyor.

Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre bayide 'yok' denilen sıfır araçlar, el altından alınıyor. Sonra da online satış platformlarında 'Sıfır km araç' başlığı ile satılıyor. Fiyatlar ise fırsatçılığın bu kadarına pes dedirtiyor. Online sitelerde, 'sıfır kilometre araç' denilen otomobiller bayilerdeki fiyatların en az 50 bin ila 100 bin TL üzerinde satışa çıkarılıyor. 

OLMAYAN ARACI EL ALTINDAN SATIYORLAR

Genellikle 0 ila 150 km bandında olan bu araçlar, bayiden alınır alınmaz galeri ya da otoparklara getiriliyor. Burada fotoğraflanarak satışa sunulan araçları satanlar arasında vatandaşlar da var galeriler de.

BAYİ ÇALIŞANI İLE GALERİLER ORTAK HAREKET EDİYOR

Sivaslı bir vatandaş şunları dile getirdi: "İki aydır bayiden araç beklerken bir bakıyoruz bayide yok galeride araç var. Tabi fiyat 50 bin TL daha yüksek. Öğrendik ki, bayi çalışanı gelen araçta sırayı ve önceliği galeriye vermiş. Galeri 50 bin TL üzerine koyuyor. Kârı 25-25 paylaşıyorlar."

(Kaynak)