5 Aylık Bebeğe Anjiyo Yapıldı

5 Aylık Bebeğe Anjiyo Yapıldı

DENİZLİ'de, Sevim- Bekir Çabuk çiftinin, kalbi besleyen damarlar ile kalp boşluğu arası doğuştan geniş olan 5 aylık bebekleri Mustafa Saffet Çabuk, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde anjiyo yapılarak sağlığına kavuşturuldu.Pamukkale Üniversitesi...

DENİZLİ'de, Sevim- Bekir Çabuk çiftinin, kalbi besleyen damarlar ile kalp boşluğu arası doğuştan geniş olan 5 aylık bebekleri Mustafa Saffet Çabuk, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde anjiyo yapılarak sağlığına kavuşturuldu.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan anjiyo Prof. Dr. Dolunay Gürses, Doç. Dr. Mustafa Doğan, Uzman Dr. Özlem Gül'den oluşan ekip tarafından gerçekleştirildi. Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dolunay Gürses, 5 aylık Mustafa bebekte kalbi besleyen damarlar ile kalp boşluğu arasında doğuştan geniş olması nedeniyle rahatsızlık olduğunu belirterek şu bilgiyi verdi:

"Bu nedenle bebeğin kalp fonksiyonları etkilenmeye başladığı için anjiyo yapıldı. Başarılı bir sonuç elde edildi. Mustafa bebek, şimdi sağlığına kavuştu. Doğumsal kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde anjiyografi çok önemlidir."

FOTOĞRAFLI

5 AYLIK BEBEĞE ANJİYO YAPILDI

5 AYLIK BEBEĞE ANJİYO YAPILDI

5 AYLIK BEBEĞE ANJİYO YAPILDI