Koray Aydın: ''2019’da Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener olacak''
Dikkat ! Özel sektörde bayram izni 10 gün değil !
İstanbul'da bir ilçe bunu konuşuyor ! 150 kilo altın...

Deliksiz bir uyku için yatmadan süt için, yoğurt yiyin!

Kış aylarındaki puslu havalar; yoğun iş temposu ve trafikle birleşerek psikolojik sorunlara neden oluyor.

A+ A-

Uyku sorunları günümüzde çok yaşanan sorunların başında geliyor. Kış aylarındaki puslu havalar; yoğun iş temposu ve trafikle birleşerek psikolojik sorunlara neden oluyor.  Uyku sorunu yaşayan kişilerin iş verimleri düşüyor, yaşam kaliteleri ve diğer insanlarla olan ilişkileri bozuluyor!

İyi uyuyama ve uyku alışkanlığındaki düzensizlik birçok hastalığa da davetiye çıkardığı gibi hayati açıdan çok önemli olan kalp ve beyne hasar verebiliyor. Bedenimize verdiği hasarların yanında uykusuzluk çok ciddi psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Bununla birlikte uykusuz yaşayanların sebep olduğu trafik kazaları hepimizin malumu…  

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, süt ve süt ürünlerinin uykusuzluğu gidermede önemli etkisi olduğunu belirterek “   Süt bileşiminde bulunan   bir protein ile  uyku kalitesini iyileştiriyor ve ertesi güne zinde olunmasını  sağlıyor. Bunun yanı sıra sütün içeriğinde bulunan  tryptophan isimli amino asit melatonin ve seratonin isimli hormonların seviyesini artırarak ve bu da geceleri iyi bir uyku uyumamıza  yardım ediyor.” Dedi.

Yoğurt yiyerek mışıl mışıl uyuyun!

Akşam tüketilen bir kase yoğurt uykuya dalmayı kolaylaştırmakta ve daha dinlendirici bir uyku sağlamakta olduğunu belirten Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan yoğurdun düzenli tüketildiği zaman pek çok hastalığı önlenmeye ve tedavi etmeye  yardımcı olduğunu söyledi.